Jooksmine

Nike – innovatsioon ja tehniline areng!

3 minutit lugemist

Nike jooksujalatsite ajalugu on täis innovatsiooni ja tehnoloogilist arengut, mis on aidanud muuta jooksmise mugavamaks ja tõhusamaks ning toonud kaasa arvukalt legendaarseid mudeleid ja jooksjate saavutusi.

1980. aastate alguses tutvustas Nike Air õhkpadjaga täidetud talda, mis tagas parema pehmenduse ja löögisummutuse. Selle tehnoloogia esimeseks ja ajaloo tuntuimaks mudeliks sai Nike Air Pegasus, mis nägi ilmavalgust 1983. aastal.

Sellele järgnesid 1990ndatel ja 2000ndatel mitmesugused tehnoloogia-arendused, mis tõid turule mitu uut mudelit, nagu Nike Zoom Air ja Nike Free. Aja möödudes, jõudes 2010ndatesse, tutvustas Nike mitut tehnoloogiauuendust, nagu paljudele tuntud Flyknit-kangas ja React-vahetald. Flyknit-kangas tagab parema hingavuse ja kerguse, React-vahematerjal pakub suurepärast pehmendust ja vastupidavust. 2020ndatel on Nike esitlenud tipptasemel mudeleid, näiteks Nike Alphafly ja Vaporfly, mis on spetsiaalselt loodud maratonideks ja kiireteks jooksudeks, ning Nike InfinityRN, mis keskendub vigastuste vältimisele ja stabiilsusele.

Viimastel aastatel on Nike pööranud rohkem tähelepanu jätkusuutlikkusele ja ühiskondlikule vastutusele, püüdes vähendada oma keskkonnamõju ja toetades sotsiaalseid algatusi. Nike on hakanud oma toodetes kasutama jätkusuutlikumaid materjale, sealhulgas taaskasutatud polüestrit, orgaanilist puuvilla ja taaskasutatud kummit. Sellega toetab Nike ringlusmajandust, vähendades jäätmete hulka ja suurendades taaskasutamist. Näiteks sobib Nike loodud Flyknit-kangas, mis on täies ulatuses valmistatud taaskasutatud polüestrist.


Nike Pegasus 40

Nike Pegasus jooksujalanõud nimetatakse ka Nike jooksujalanõude seas A ja O-ks, mis on kõige universaalsem ja müüdavam Nike jooksujalats. Nii nagu ka eelnevad Pegasuse mudelid, on ka Pegasus 40 mitmekülgne jalats. Oma mugavuse ja toestusega on sobilik igapäevasteks jooksuteks, treeninguteks kui ka lihtsalt kandmiseks.

 

 

Pegasus 40 on võrreldes eelneva mudeli Pegasus 39-ga saanud peamise uuenduse pealse materjali osas. Uus materjal tagab jalgade parema hingavuse ning mugavuse kogu treeningu vältel. Samuti on uus materjal vastupidavam, mis tagab pikaajalist vastupidavust.

 • Uus hingav materjal – aitab jalal püsida jahedana ja mugavana ning samal ajal on need kerged, mis vähendab väsimust jooksmisel.
 • Reacti vahetald – tagab suurepärase pehmenduse ja lööle summutava efekti, vähendades jalale mõjuvat survet.
 • Vastupidav välistald – tugev välistald tagab hea haarduvuse erinevatel pindadel ja pikendab jalanõude eluiga.
 • Mugav ja stiilne disain – jooksujalatsid on mitte ainult funktsionaalsed, vaid ka stiilsed ning pakuvad mugavust ja enesekindlust treeningutel.
 • Jalatsi kaal 289g (suurus US10/EU44 puhul), kanna-päka vahe (drop) 10mm.

Nike Pegasus 40 jooksujalatsid sobivad igale jooksuhuvilisele, nii algajale kui ka kogenud jooksjatele, tervisesportlastele kui ka professionaalsetele sportlastele. Nike Pegasus 40 on just neile, kes otsivad jooksujalatsit, mis pakub vastupidavust, pehmendust, stabiilsust ja jõudlust.


Nike Alphafly 3

Paljudele jooksjatele juba tuntuks saanud Alphafly mudel on taas välja tulnud uue versiooniga – Alphafly 3. Nagu ka varasemad mudelid, on Alphafly 3 tipptasemel jooksujalats, mis on loodud eelkõige pikamaajooksu ja maratonide jaoks, ent seda võib kasutada ka teistel distantsidel ja treeningutel.

Kolm tehnoloogiauuendust viivad jooksmise veelgi kõrgemale tasemele: topelt Air Zoom õhkpadjad toetavad igal sammul, täispikk süsinikkiust Flyplate-plaat aitab hõlpsamalt edasi tõugata ja kannast jalatallani ZoomX-vahetald aitab püsida värskemana algusest lõpuni.

 • Talla eesosas paiknevad Air Zoom õhkpadjad pikendavad sammu ja tagavad tugevama tagasilöögi. See aitab vähendada väsimust ja suurendada jooksu tõhusust.
 • Nagu eelmistel Alphafly mudelitel, on ka Alphafly 3-l süsinikkiust tald, mis aitab kaasa jala loomulikule rullumisele ning tagab sujuvama ja tõhusama jooksu.
 • Alphalfy 3 kasutab Nike kõige innovaatilisemat vahutüüpi ZoomX. See materjal on äärmiselt kerge ja tagab suurepärase energiakasutuse, pakkudes samal ajal suurt pehmendust ja vastupidavust.
 • Pealsed on valmistatud kergest Flyknit-materjalist, mis tagab hingavuse ja mugavuse pikkadel distantsidel.
 • Modernne disain sobib suurepäraselt nii treeninguteks kui ka võistlusteks ning lisab jooksjale enesekindlust ja stiili.
 • Jalatsi kaal on 218 g (suuruse US10/EU44 korral), kanna ja päka vahe (drop) 8 mm.

Nike Alphafly 3 on mõeldud jooksjatele, kes otsivad ületamatut jõudlust, energiatagastust ning mugavust ja toetust pikkadel distantsidel. Tänu uuenduslikule tehnoloogiale aitavad Nike Alphafly 3 jalatsid jooksjatel saavutada paremaid tulemusi ning ületada oma piire võistlustel ja treeningutel.

Nike Alphafly 3 võib näiteks näha Eliud Kipchoge jalas. Eliud Kipchoge on sportlane, kes on suutnud ainsana läbida maratonidistantsi alla kahe tunni. Eliudi rekord on küll mitteametlik, ametlik maratoni rekord 2:00.35 kuulub varalahkunud Kelvin Kiptumile, kes samuti jõudis rekordtulemuseni Alphafly 3 mudeliga.


Nike InfinityRN 4

Nike InfinityRN 4 on järgmine uuendus Infinity mudelite seas. Nike InfinityRN 4-l on pehme ja toestav tald, mis aitab teha jooksmisel iga sammu veelgi sujuvamaks. Jalanõud sobivad ideaalselt igapüevaseks jooksmiseks, treeninguteks ja võistlusteks.

Nike InfinityRN 4 erineb teistest Infinity mudelitest oma uuendusliku talla poolest – Nike ReactX foam tagab suurepärase pehmenduse ja vastupidavuse. ReactX aitab vähendada löögijõudu, mis tekib igal sammul, ja tagab sujuvama jooksu.

 • Flyknit-materjalist pealsed pakuvad suurepärast hingavust ja paindlikkust. See tagab jala loomuliku liikumise ja mugavuse.
 • Stabiilsusele keskenduv disain tagab jala toestuse laiema tallaosa ja täiustatud kannapatjadega, mis aitavad vähendada jalgade väsimust ja vigastuse riski.
 • Tald on valmistatud kummist, mis tagab suurema vastupidavuse ja parema haarduvuse erinevatel pindadel.
 • Jalatsi kaal on 354 g (suuruse US10/EU44 korral), kanna ja päka vahe (drop) 9 mm.

Nike InfinityRN 4 jooksujalatsid sobivad ideaalselt jooksjatele, kes hindavad mugavust ja stabiilsust treeningutes ja võistlustel. Nike InfinityRN 4 on suurepärane valik jooksjatele, kes soovivad ennetada vigastusi ja hoida end oma jooksuharrastuse käigus terve ja aktiivsena.