JooksmineSisuturundus

Ultima Thule maratoni võitjaid

1 minutit lugemist

Saaremaal Kuressaares toimus 23. aprillil IV Ultima Thule Maraton. Sellel aastal oli rada ka esmakordselt passistatud, mis on veel suhteliselt vähestel Eesti radadel. Rada kulges Sõrve sääre suunas ja toimus ainult asfaldil ehk maapind oli tugev ja häid aegu soodustav. Seda kinnitavad ka selle aasta suurepärased tulemused.

Aleksandr Kuleshov saavutas maratonis esikoha ilusa tulemusega, milleks oli 2.35.46. Teisena jooksis üle finišijoone Enar Mustonen ajaga 2.59.21. Mõned minutid hiljem lõpetas Allan-Peeter Jaaska tulemusega 3.07.33 ja saavutas sellega meeste arvestuses kolmanda koha. Naistest oli Ultima Thule maratonil parim üldarvestuses kolmandana lõpetanud Mari Boikov. Mari näitas rajal head vormi ja läbis maratoni tulemusega 3.02.48 – see on ka ühtlasi maratoni distantsil Eesti hooaja paremuselt teine tulemus. Naistest saavutas teise koha Tuuli Saarniit (3.51.16).

Poolmaratoni distantsil oli osavõtjaid rohkem ja konkurents tihedam. Kõige kiirem oli Jaanus Kallaste ajaga 1.12.58. Temale järgnes teise koha omanik Bert Tippi (1.14.18) ning kolmandana jõudis finišisse uue isikliku rekordiga 1.21.36 Ilmar Rillo. Naiste poolmaratoni arvestuses võitis Mirjam Vint (1.29.22). Teise koha saavutas Anni Kingsepp, kelle ajaks oli 1.29.57 ja kolmandana lõpetas Reet Järsk (1.32.44).

Õnnitlused kõikidele võitjatele ja edu järgmistel võistlustel!