Jooksmine

Vana-aasta jooks toob rajale erinevate alade tipptegijad

1 minutit lugemist
Maratoonarid Vana-aasta jooksul.

Pühapäeval, 17. detsembril Rocca al Mares toimuvale traditsioonilisele Vana-aasta jooksule ootab korraldaja Stamina Spordiklubi üle 800 jooksja. Vana-aasta jooksu programmi kuulub kolm distantsi. Kell 9.30 avavad võistluspäeva klassikaline maraton ehk 42,195 km ja kolmandat korda programmi kuuluv teatemaraton, kus tiimi kuulub viis jooksjat ja iga liige läbib ühe 8,4 km ringi. Kell 13.00 stardib viimase distantsina 15.Vana-aasta jooks, kus läbida tuleb üks 8,4 km ring.

Maratoonarid Vana-aasta jooksul.

Maratoonarid Vana-aasta jooksul.

Käesolevaks hetkeks on maratonidistantsile registreerunud üle 100 jooksja. Maratoniga samal ajal startivale teatemaratonile on kirja pannud 97 viieliikmelist võistkonda. Lühemal, 8,4 km pikkusel võistlusmaal läheb hetke seisuga rajale 230 osavõtjat.

Teatemaratonis tulevad eelülesandmise põhjal rajale olümpiamaratoonar Roman Fosti, Eesti meistrivõistluste medaliomanikud Kaisa Kukk, Moonika Pilli, Mark Abner ja teised Eesti jooksuparemikku kuuluvad jooksjad. Oma tiimide eest annavad parima aga ka erinevate teiste alade tipptegijaid. Nii näiteks jooksevad oma tiimide ankruvahetust Eesti tipptriatleedid Marko Albert ja Aleksander Latin. Jalgratturitest on CFC tiimis rajal minemas Gert Jõeäär ja Oskar Nisu. Endistest tippsuusatajatest tuleb oma tiimi eest välja Jaak Mae. Tänavu juba 15. korda toimuval Vana-aasta jooksul on ka paar uuendust. Nimelt võetakse teatemaratonil kasutusele standardne teatepulk.  Eelmistel kordadel kasutati teate edasi andmiseks jalale takjateibiga kinnitatavat kiipi, mis jooksjatelt mõnevõrra kriitikat sai. Kiipi oli külmade kätega jala küljest raske kätte saada ning teate edasiandmiseks kulus vahetusalas liigselt aega.  Seetõttu võeti sel aastal kasutusele teatepulk, mis sisaldab ka ajavõtukiipi. Teatepulga abil fikseeritakse nii iga teatemaratonil osaleva jooksja etapiaeg, kui võistkonna koguaeg.

Teatepulk on kerge, kaaludes vaid 56 grammi ning selle võib mugavamaks jooksmiseks kasvõi käisesse lükata. Traditsiooniliselt annavad kõik Vana-aasta jooksul osalejad oma panuse heategevuseks. Jooksu ja maratoni osaleja osavõtutasust läheb heategevuseks 5€ ning teatemaratoni tiimi osavõtutasust 25€ ehk iga tiimi panustab samuti 5€. Igast 5€ läheb omakorda 3€ Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuses (HNRK) laste taastusravi toetuseks ja 2€ Aivo Liksori taastusraviks.

Võistluskeskus asub Rocca al Mare koolis, sealsamas on korraldatud pakihoid ning riietumise võimalus. Peale võistlust on osavõtjatel võimalik ennast koolis pesta ja käia saunas ning kasutada ka ujulat.  Auto soovitavad korraldajad jätta spetsiaalselt võistlusest osavõtjate jaoks avatud parklasse Mõisa ja Vabaõhumuuseumi tee ristis, Audi-maja kõrval.
Eelregistreerimine võistlusele lõpeb neljapäeval, 14. detsembril.