Rattasport

Selgusid Eesti Jalgratturite Liidu sportlaskomisjoni liikmed

1 minutit lugemist

Sportlaskomisjoni eesmärk on sportlaste huvide esindamine. Komisjon kohtub regulaarselt oma seisukohtade kujundamiseks, Eesti Jalgratturite Liidule soovituste esitamiseks ning tegeleb sportlaskonnale suunatud projektide algatamisega. Sportlaskomisjoni esimees kuulub ex-officio EJL-i juhatusse.

Kinnitati järgmised sportlaskomisjoni kandidaadid:
Janelle Uibokand
Mathilde Manuela Nigul
Carol Kuuskman
Norman Vahtra
Siim Kiskonen

Sportlaskomisjoni esinaiseks valiti Janelle Uibokand, kes on lõpetamas õpinguid Tartu Ülikoolis kehalise kasvatuse ja spordi erialal, samuti on Uibokand kolmandat aastat Tartu Ülikooli Spordiesinduse juht. „Olen ise sportlane ning aastate jooksul on tekkinud ja süvenenud soov anda hääl nendele, kes ei julge või ei suuda ise enda eest seista. Paljude praeguste ja tulevaste treenerite murekohaks pean noorte rattaspordi juurde toomist, aga ka noorteklassidest täiskasvanute klassi jõudmise tagamist. Lisaks sportlase leidmisele, tema järjepideva füüsilise ja ka vaimse arengu tagamisele on treeneril oluline ülesanne aidata sportlasel leida motivatsiooni jätkata spordiga noorteklassist täiskasvanute klassi üleminekul. Samuti võin naissoo esindajana jalgrattaspordis öelda, et sugulist ebavõrdsust ja õrnema soo mitte mõistmist jõulisematel spordialadel nagu rattasõit on jätkuvalt näha ja tunda“, võttis värske komisjoni esinaine Uibokand oma eesmärgid uues rollis kokku.

Ka Belgia naiste amatöörklubis Isorex NoAqua Ladies Cycling Team sõitev Mathilde Manuela Niguli üks eesmärkidest on tõsta naiste spordi osakaalu praegusel Eesti jalgrattamaastikul. „Ma soovin, et naistel oleks korralik koondis, mille üks põhimõte oleks viia naisi välismaale võistlema rohkem kui paar korda aastas ning mille juurde käiks kindlasti ka korralik ettevalmistus“.

CFC Spordiklubis pedaaliv Carol Kuuskman on jalgrattaspordiga olnud seotud 2014. aastast ning selle aja jooksul on täheldanud, et sportlased ei ole kursis näiteks varustuse piirangutega. Kuuskmani üks eesmärkidest on aidata oluline info sportlastele kättesaadavamaks muuta.

Profiklubi Israel Start-Up Nationi liige Norman Vahtra soovib sportlaskomisjonis olles noorte sportlaste elu lihtsamaks teha. Samuti soovib ta parandada koostööd alaliidu, tippsportlaste ja riiklike üksuste vahel, nagu ajateenistuse spordirühmad ja kõrghariduse omandamine.

„Väga huvitav on vaadata, mis suunas Eesti jalgrattasport hetkel liigub. Olen valmis kaasa rääkima Eesti jalgrattaspordi asjades ning tegema ettepanekuid, kui näen et midagi saaks või võiks teha teisiti“, võttis Prantsusmaal amatöörklubis pedaaliv Siim Kiskonen kokku eesmärgi anda tagasisidet ja teha ettepanekuid eelkõige sportlaste vaatevinklist.