Jooksmine

Registreerimine Kahe Silla klubi üritustele avanes: tänavune programm täienes märkimisväärselt

3 minutit lugemist

Jaanuari alguses avanes kirja panemise võimalus selle aasta Pärnu Kahe Silla klubi spordiüritustele: lisaks klassikalistele – füüsiliselt toimuvatele – rahvajooksudele leiab kavast suure valiku virtuaaljookse, ning uuena esitletakse arvukate rattasõprade meeleheaks mitmekesiste võimalustega virtuaalset Pärnu rattasõitu. Lisaks füüsilistest jooksudest koosnevale kolmikürituse saab sarja medali virtuaalselgi: selleks on vaja läbida virtuaalne Luitejooks, Kahe Silla jooks ja Pärnu Rannajooks. Esmakordselt Eestis esitletakse Luitejooksu raames virtuaaljooksuna toimuvat koeraga jooksu – canicrossi.

Virtuaaljooksud kogusid populaarsust seoses koroonapandeemiaga, sest aitasid täita füüsiliste rahvajooksude ära jäämisest tekkinud tühimikku. Niiviisi liikus mullu Kahe Silla klubi üritustel mitu tuhat spordisõpra.

Luitejooks pakub varakevadist liikumisnaudingut

18.aprillil toimuv jooks on Eesti liikumiskevade üks avaüritustest, juhatades sümboolselt sisse uue hooaja. Lisaks jooksu- ja käimisdistantsidele on kavas lastejooksud. Luitejooks on klassikalistest rahvajooksudest Eestis ainus, mille programmi kuuluvad jooks ja kõnd koeraga.

Esmakordselt toimuv virtuaaljooks on kavas 12.-25. aprillini. Valikus on luitejooks ja -kõnd 8,3 kilomeetril ning uuendusena Eestis ainulaadne 5,4 kilomeetri distantsil jooks või kõnd koeraga.

Pärnumaa Võidupüha maraton on maiuspala, sest teeb nüüd maratoni kättesaadavaks kõigile

Võidupüha eel joostav Võidupüha maraton oma sümboolse taustalooga väärtustab Eesti eest erinevates sõdades võidelnud kangelaste mälestust. Selle jooksu rajad on Eestis ühed kaunimad: tänu luiteliivastele metsalõikudele on trass küll raske, ent seda kompenseerib ilus looduskeskkond ning suvepealinna märgilised vaatamisväärsused.

Lisaks klassikalisele Torist startivale  maratonile on 22. juunil kavas Paikuselt lähte saav poolmaraton ja Pärnu Suvejooks ning suvepealinnas Iseseisvuse väljakul toimuvad lastejooksud.

Selgi korral saab sõltumata asukohast läbida maratoni ja poolmaratoni 14.-28. juunini virtuaalsena. Mõlemal juhul saab valida medaliga ja särgi ning medaliga paketi vahel. Esimest korda saab kuninglik maraton jõukohaseks kõigile, kuna 42 kilomeetrit tohib läbida erinevaid distantse liites (joostakse iga päev, kõikide päevade distantsist tuleb kokku maraton).

Pärnu Suvejooks tuleb taas

Võidupüha maratoniga samal päeval Paikuselt startiv ja Pärnu kesklinnas kulmineeruv suvejooks on mõeldud neile, kel pikem maa veel konti mööda pole, või, vastupidi, soovivad vahelduseks lühemal distantsil end proovile panna. Tegemist on suurepärase uudisega kõikidele kümne kilomeetri fännidele, sest täpselt sama pikk on uue jooksu rada. Pärnu suvi on Eesti tuntuimate kaubamärkide seas ning väga temaatilise spordiürituse lisandumine toob suvepealinna puhkusehooaja avanguks põnevat rada vallutama käijad ja kepikõndijadki. Algselt oli Pärnu kandis toimuma pidanud suvejooks kavas 2020. aastal, ent koroonaviirus tõmbas plaanile piduri. Tänavugi saavad soovijad suvejooksu virtuaaljooksuna läbida: see on kavas 14.-28. juunini. Eelmisel aastal kasutas seda võimalust ligemale pool tuhat huvilist.

Jüri Jaansoni Kahe Silla programmi lisandub Pärnu õhtujooks

2001.aastal esmakordselt toimunud rahvajooksust on kahe kümnendiga kujunenud kahepäevane liikumisfestival, kust leiavad tervistavaid tegevusi erinevas vanuses ja kehalises vormis spordisõbrad. Lisaks lastejooksudele kujuneb avapäeva – 4. septembri – naelaks õhtuhämaruses valgus- ja eriefektidega pikitud õhtujooks. See meeleolukas ettevõtmine on avatud kõigile liikumishuvilistele, kes eelistavad lühemat, kolmekilomeetrist rada, et sõprade-pereringis rahulikumas tempos aega veeta. Üritus võtab koha programmis varem toimunud noortejooksu asemel.

Pühapäev, 5. september toob Eesti linnajooksude klassiku – olümpiamedalisti Jüri Jaansoni nime kandva Kahe Silla jooksu. Tippude jaoks muudavad jooksu ihaldusväärseks samaaegselt toimuvad Eesti meistrivõistlused kümne kilomeetri maanteejooksus – sel põhjusel võib ennustada, et Pärnu jooksust kujuneb taas Eesti tugevaima konkurentsiga võistlus.

Virtuaaljooksul saab osaleda 30. augustist 12. septembrini. Valikus on virtuaalne õhtujooks (3 km) ning eri distantsidel Kahe Silla jooks: lisaks klassikalisele kümnele kilomeetrile peab 21. toimumiskorda meeles poolmaraton (21 km), mida tohib läbida erinevaid distantse liites: peaasi, et korraldaja poolt ette antud ajavahemikus tuleb kokku nõutud maa.

Rannajooks ootab Pärnusse spaa- ja spordipuhkust veetma

Kui Luitejooks on enda kanda võtnud kevad-suvise liikumishooaja avaja tiitli, paneb suvepealinna kuulsa ranna veerel toimuv Rannajooks hooajale väärika punkti. Traditsiooniliselt on kavas 10 ja 5 km distantsid, mida saab läbida nii joostes kui kõndides. Niisamuti saavad kaasa lüüa pere nooremad, sest programmi kuuluvad ka lastejooksud. Rannajooks on saanud paljude jaoks oodatud sündmuseks põhjusel, et siis on veel rohkem argumente Pärnusse perepuhkust veetma tulla.

Kolmikürituse läbijad ei piirdu selle jooksu medaliga, vaid saavad siis kätte väljateenitud sarja hooajamedaligi.

18.-31. oktoobrini saab üritusest osa võtta ka virtuaalselt, mis võimaldab osalejal läbida meelepärane distants endale sobival ajal, viisil ja kohas.

Esmakordselt kavas virtuaalne Pärnu rattasõit

Tegemist on uue algatusega, millega Kahe Silla klubi pakub jooksmise-käimise kõrval alternatiivset liikumisvõimalust. Rattasõidul saab osaleda 15.-31. maini endale sobivas kohas. Valikus on 25, 50 ja 100 kilomeetrit. Kõikidele lõpetajatele saadetakse postiga uhke medal.

„Küsisime meie poolt korraldatud virtuaaljooksudel osalejatelt, kas nad tuleks sellisele rattasõidule osalema. Tagasiside oli julgustav ja sõnum selge: tehke ära! Nüüd proovimegi midagi uut, sest rattasõpru on väga palju ja virtuaalseid rattaga osalemise võimalusi napib,“ rääkis korraldustiimi juht Vahur Mäe.

Lisainfo www.2silda.ee
Registreerimine www.2silda.ee/reg