Muud aladPERSOONIDUjumine

Loe, kes valiti aasta spordisõbralikumaks õpetajaks

1 minutit lugemist

Reedel, 19. veebruaril toimus Delfi TV vahendusel inspiratsioonipäev „Koolispordifoorum 2021“. Eesti Koolispordi Liidu eestvedamisel toimus üritus juba neljandat korda ning muuhulgas kuulutati välja ka aasta spordisõbralikum õpetaja, kelleks on Türi Põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja, Merle Vantsi.

Õpetaja Merle Vantsi on hariduselt ja elukutselt spordipedagoog, andes igapäevaselt lastele kehalise kasvatuse tunde. Kolleegid on öelnud, et õpilased osalevad meelsasti ja aktiivselt õpetaja Vantsi tundides. Tund toimub sunduseta, sest õpetaja on kujundanud harjumused ja hoiakud, mis väärtustavad kehalist aktiivsust, oma tervise eest hoolitsemist ja kehaliste võimete arendamist.

Merle Vantsi teeb oma tööd südamega ning on aastaid seisnud Türi valla ja Järvamaa spordi hea käekäigu eest. Õpetaja sihikindla töö tulemusena on koolivõistkond saavutanud Eesti Koolispordi Liidu „Tähelepanu, start!“ võistlustel aastaid auhinnalisi kohti ning paljud tema õpilased on maakonna meistrid nii kergejõustikus kui ka rahvastepallis.

Õpetaja Vantsil on ka isiklikus plaanis muljetavaldavaid saavutusi ette näidata. Lisaks viiele hõbemedalile on Vantsi tulnud taliujumise maailmameistrivõistlusel Bledis 55-59 vanuseklassis kuuekordseks maailmameistriks. Vantsi nimele kuulub ka viis maailmarekordit ja Eesti Olümpiakomitee telegalal „Spordiaasta Tähed 2020“ kuulutati ta möödunud aasta veteransportlaseks.

Koolispordifoorumi juhtmõte “Alternatiivsed liikumisharrastuse võtted ja koolisporti piiravad tegurid” seadis huviorbiiti sportimise motiivid, püüdes leida lahendusi noorte liikumisharrastuse parendamiseks. Inspiratsioonipäeval võtsid teiste hulgas sõna haridus- ja teadusminister Liina Kersna, olümpiavõitja Gerd Kanter, EOK president Urmas Sõõrumaa ja Eesti spordimaastikul hästi tuntud spordipsühholoog Snezana Stoljarova ja füsioterapeut Katre Lust-Mardna. Programmi modereeris näitleja ja triatleet Märt Avandi.

Koolispordifoorum on järelvaadatav:

Delfi TV vahendusel: https://sport.delfi.ee/news/varia/muu/jarelvaadatav-inspiratsioonipaev-koolispordifoorum-2021-seadis-huviorbiiti-sportimise-motiivid-ja-puudis-leida-lahendusi-noorte-liikumisharrastuse-par?id=92577943

Youtube’i vahendusel: https://youtu.be/H4vI8R4nhKM

Facebook’i vahendusel: https://www.facebook.com/koolisport.ee/videos/702371260450069