Muud aladOrienteerumine

18-aastane Mari Linnus sai rattaorienteerumise MMil 4. koha (lisatud Linnuse kommentaar)

1 minutit lugemist
Mari Linnus (paremalt teine) autasustamisel. Foto: Priit Poopuu

Mari Linnus (paremalt kolmas) autasustamisel. Foto: Priit Poopuu

Noorteklassi kuuluv 18-aastane Mari Linnus saavutas eile Taanis rattaorienteerumise maailmameistrivõistlustel juunioride 29,5 km pikkusel rajal 4. koha. Pikal ja raskel rajal kaotas eestlanna võitjale 3.17, pronksmedalist jäi teda lahutama 50 sekundit.

“Tavarada oli väga pikk ja tänu sellele ka füüsiliselt raske. Kaart oli eelnevate distantsidega võrreldes lihtsam, mis mulle sobis palju paremini. Samas radu oli ikkagi palju ning tähelepanul ei tohtinud lasta hajuda,” rääkis Mari Linnus Jooksjale. Osa rajast õnnestus tal liikuda koos maailmameistriks tulnud soomlanna Kaarina Nurmineniga, kes aitas eestlannal tempot üleval hoida ning kaardi lugemisele kindlust lisada. “Oli hea päev, hoolimata pikale distantsile suutsin kiirelt liikuda ning lõpuni pingutada. Olen oma saavutuse üle tohutult õnnelik. Ma ei uskunud, et suudan nii tugeva sõidu teha,” sõnas Linnus.

Audentese spordigümnaasiumis orienteerumise erialal õppiva Värska neiu parimaks saavutuseks oli seni mullustel rattaorienteerumise noorte Euroopa meistrivõistlustel saavutatud 10. koht. Juunioride maailmameistriks tuli Kaarina Nurminen Soomest ajaga 1:31.44. Hõbemedali võitis prantslanna Marine Denoual (+2.16) ja pronksi Vilma Kralova Tšehhist (+2.27).  Noormeeste seas võitis juunioride MM-kulla Jan Hašek Tšehhist.

Meeste eliitklassi võistlusel asus Lauri Malsroos väga lähedal ajaloolisele saavutusele võitmaks rattaorienteerumise MMi medalit. 47 km pikkusel distantsil sõitis ta 1,5 km enne finišit hõbemedali positsioonil, kuid siis purunes rattal rehv. Tühja rehviga sõites kogunes kaotust konkurentidega võrreldes ohtralt juurde ja finišisse jõudes langes ta 13. kohale. Malsroosi rattale pandi enne tänast võistlust eile purunenud rehvi asemele uus, kuid selle sissesõitmiseks ei jäänud piisavalt aega.

Riivo Roose sai 84 mehe konkurentsis 41. koha (+19.19). Tühjenenud rehvidega lõpuni pingutanud teistest eestlastest lõpetas Priit Poopuu võistluse 45. kohal (+22.55) ja Marek Karm 68. kohal (+33.44). Meestest võitis oma karjääri 14 MM-kulla tänavu 41-aastaseks saav vanameister Ruslan Gritsan Venemaalt ajaga 1:50.49. Hõbemedal kuulus prantslasele Baptiste Fuchsile (+1.29) ja pronks venelasele Anton Foliforovile (+1.47).

Naiste eliitklassis tuli maailmameistriks nendel võistlustel juba kolmanda MM-kulla võitnud Emily Benham-Kvale Suurbritanniast (1:55.51). Kolmanda hõbeda järjest teenis Veronika Kubinova Tšehhist (+3.34.) ja pronksmedali leedulanna Gabriele Andrasiuniene (+4.03). Leedulased võitsid viimase individuaalse MM-medali 14 aastat tagasi.

Tänase puhkepäeva järel sõidetakse reedel ühis-stardist tavarada. MM-programm lõpeb laupäeval teatesõiduga.