Jooksmine

Uuesti vormi tõusnud Raido Mitt võitis lõpuspurdiga Vastseliina linnuse jooksu

2 minutit lugemist
Rauno Jallai on veel jooksu juhtimas, tema kannul Raido Mitt. Foto: Võrumaa Spordiliit
Rauno Jallai on veel jooksu juhtimas, tema kannul Raido Mitt. Foto: Võrumaa Spordiliit

Rauno Jallai on veel jooksu juhtimas, tema kannul Raido Mitt. Foto: Võrumaa Spordiliit

Võrumaa pikamaajooksusarja 8. etapina täna toimunud Vastseliina linnuse jooksu võitis pärast haigust taas vormi tõusnud Raido Mitt, kes alistas lõpuspurdiga Rauno Jallai. Naistest võttis järjekordse võidu Marion Tibar.

Raido Mitt (Head Inimesed) läbis 12,9 km pikkuse distantsi ajaga 47.56,8. Teisena lõpetanud Rauno Jallai (KJK Lõunalõvi) kaotas talle vaid 3,2 sekundiga. Kolmanda koha sai Karl Erik Rabakukk (Nõmme spordiklubi) ajaga 50.50,3.

Mitt ja Jallai läksid jooksu algul kohe kahekesi teistel eest ära. “Tänane jooks oli hea tempotreening, millest tulenevalt jäi lõpu peale. Olen hiljutisest haigusest taastunud ja treeningutel jälle hea rütmi kätte saanud, nii et tundsin ennast täna juba palju paremini ja enesekindlalt,” ütles Mitt ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Ta tegi otsustava käiguvahetuse ca 300 m enne lõppu. “Varem ei pidanud vajalikuks,” sõnas Mitt. Oma järgmise stardi teeb ta Rakveres Ööjooksu poolmaratoni distantsil. Eesti meistrivõistlused otsustas ta vahele jätta. “Seal on minu jaoks liiga lühikesed distantsid,” nentis Mitt.

Teisena lõpetanud Rauno Jallai rääkis, et vedas jooksu kuni 2 km vahefinišini. “Seal läks Raido ette ja võttis vahefiniši võidu. Peale seda hoidsin lihtsalt Raido tuulde. Proovisin kusagil 4 km enne lõppu eest ära saada, aga ei õnnestunud. Peale seda jäi asi lõpu peale, aga täna polnud sellist värskust, et lõpus Raidole vastu saada,” tunnistas Jallai.

Naiste esikolmik autasustamisel.  Foto: Võrumaa Spordiliit

Naiste esikolmik autasustamisel. Foto: Võrumaa Spordiliit

Naistest võitis Vastseliina linnuse jooksu väga suure eduga Marion Tibar (Head Inimesed) ajaga 53.57,8. “Jooksin enda tempos ja leidsin rajalt mehi, kellega koos joosta. Poolest maast parandasin oma positsiooni ka üldarvestuses. Tegemist on Võrumaa pikamaajooksusarjas minu lemmikjooksuga, sest tõusud on mõnusalt joostavad. Stardiprotokolli vaadates nägin, et ei pidanud väga pingutama, aga tegin enda kohta korraliku jooksu,” lausus Tibar.

Kokku on ta tänavu osalenud Võrumaa pikamaajooksusarjas seitsmel jooksul. Et sarja arvestuses võit kätte saada, tuleb joosta veel kahel osavõistlusel, sest üheksa läheb arvesse. Tibar võtab järgmisena sihikule Rakveres poolmaratoni, kuid tema põhieesmärk on septembris toimuv Tallinna maraton, mille raames selgitatakse välja ka selle distantsi Eesti meistrid.

Teisena jõudis finišisse Sirli Hanni (Silja Sport) tulemusega 1:00.54,6. Kolmandaks tuli N40 vanuseklassi kiireim Consuelo Laanemäe Räim (Võru suusaklubi), kelle lõpuaeg täna 1:02.36,1.

6. Vastseliina linnuse jooksu tulemused