Suusatamine

Puhtalt lasknud Kadri Lehtlal jäi finaalist puudu 10 sekundit

1 minutit lugemist
Kadri Lehtla. Foto: Scanpix

Seitse Eesti laskesuusatajat alustasid täna Itaalias Ridnaunis laskesuusatamise hooaja teise IBU karikavõistluse esimesel võistluspäeval supersprindis, neist parimana jäi tiirudes täpne olnud Kadri Lehtlal kvalifikatsioonis finaalist puudu veidi üle kümne sekundi.

Lehtla laskis nii lamadestiirus kui püstitiirus kõik märgid alla ja sai 39. koha, kaotades esikohale 54,5 sekundiga. Finaali pääsust jäi puudu veidi üle kümne sekundi. “Lühike, kiire ja valus sõit. Laskmine õnnestus peaaegu täiuslikult,” kommenteeris Lehtla Jooksjale oma tänast võistlust. Supersprint koosneb kolmest 1 km pikkusest ringist ja lamades ning püstitiirust, kusjuures igas tiirus on kasutada vaid üks varupadrun.

Samuti mõlemad tiirud puhtalt läbinud Susan Külm sai 41. koha (+59,8). Püstitiirus ühe möödalasu teinud Meril Beilmanni tulemuseks jäi 53. koht (+1.1,3).

Naiste sprindi võitis ukrainlanna Anastasia Merkushina ajaga 9.06,7. Talle kaotas 1,8 sekundiga teisena lõpetanud poolatar Joanna Jakiela. Kolmandaks tuli norralanna Karoline Erdal (+4,3). Esikolmikust ei eksinud tiirudes keegi kordagi.

Meeste supersprindis sai eestlastest parimana tiirud puhtalt läbinud Mart Vsivtev 52. koha (+53,7). Samuti tiirudes täpne olnud Jüri Uha sai 69. koha (+1.05,6). Püstitiirus kaks korda eksinud Hans Kristen Rootalu platseerus 87. kohale (+1.28,9) ja mõlemas tiirus korra eksinud Joosep Perv 100. kohale (+1.50,6).

Meeste supersprindi võitis šveitslane Martin Jaeger ajaga 8.07,4. Talle kaotas 3,3 sekundiga prantslane Martin Perrillat Bottonet. Kolmanda koha sai sakslane Roman Rees (+8,2). Kõk nad olid tiirudes täpsed.