SpordivarustusTERVIS & TOITUMINE

Kuidas valmistuda oma esimeseks maratoniks

2 minutit lugemist

Kas kavatsete lõpuks seda teha? Kas kavatsete proovida oma esimest maratoni?
Te ei pruugi arvata, et peate seda artiklit lugema.
Kui see on teie esimene maraton, võite uskuda, et ainus treening, mida peate tegema, on iga päev mõni tund joosta, kuni jõuate 26 miili.

Kui soovite siiski jõuda finišisse, peate kokku panema treeningrežiimi, mis on suunatud teie tugevusele, südamele ja mõtteviisile. Kui teil pole aimugi, millest alustada, proovige nende alustamiseks neid näpunäiteid.

Osta õige vormiriietus

Enne tänavale tulekut peate veenduma, et teil on õige treeningriietus. Teil on vaja riideid, mida on mugav kanda, kuid peate ka tagama, et jalatsid saaksid jooksu vastu.

Teie jalanõud on kõige olulisemad. Kuid kõige parem on lasta neil oma jalgadele ja jooksustiilile sobitada. Paljudes spetsialiseeritud kauplustes on jooksulint, mis saab seda teavet analüüsida, et tagada maratoni eesmärkide saavutamiseks õigete jalatsite saamine.

Valmistage oma söögid ette

26 miili üleelamiseks vajate kütust. Vastupidavuse säilitamiseks peate tingimata järgima õiget dieeti ja hankima sobivaid toitaineid. Võistluse lõpetamiseks vajaliku energia saamiseks peate leidma endale sobiva aine vahekorra.

Eesmärk on joosta neli päeva nädalas

Üks müüte esimeseks maratoniks valmistumise kohta on see, et peate jooksma igal nädalapäeval. Kuid te ei saa unustada taastumist. Jooksmisel jälgige, kui kaugele saate joosta, ja ka oma kiirust. Seejärel püüdke seda parandada. Päevadel, kus te ei jookse, peaksite tegema jõutreeningut. Ehkki te ei soovi oma lihaseid kokku tõmmata, soovite siiski tagada, et need suudaksid pika võistluse ajal vastu pidada.

Keskenduge oma vormile

Pikkade distantside jooksmise võti on teie vorm. Veenduge, et seisate sirgelt püsti, vältige lörtsimist ja hoidke pea püsti. Proovige käsi liigutada nagu suruksite läbi õhu. Ära käsi siiski rusikasse suru. Hoidke neid suletuna, kuid puudutage ainult kergelt sõrmeotsi. See nõuab harjutamist, kuid kui olete vormi täiustanud, märkate, et jooksete kaugemale kui kunagi varem.

Alustage treeningkava vähemalt kaks nädalat enne suurt võistlust

Halb mõte on treenida kuni maratonipäevani. Vahemaa hoidmiseks vajate värskeid jalgu. Sa ei taha treeningut üldse lõpetada. Kuid see peaks olema vähem intensiivne, nii et teie keha tunneks end suurepäraselt. Pärast mitu kuud kestnud koolitust vajate hõivamiseks mõnda muud tegevust. Nii et mängige näiteks populaarset mängu blackjack või lugege raamatut, et vahel ka meelt lahutada.