Jooksmine

Kaisa Kukk aitas Johanna Ardelil võita Kanaaride meistritiitli

1 minutit lugemist
Kaisa Kukk ja Johanna Ardel. Foto: erakogu
Kaisa Kukk ja Johanna Ardel. Foto: erakogu

Kaisa Kukk ja Johanna Ardel. Foto: erakogu

Kanaari saartel treeninglaagris Eesti talvisteks meistrivõistlusteks valmistuv Kaisa Kukk aitas Tenerife saarel elaval Johanna Ardelil tulla 3000 m jooksu distantsil Kanaaride meistriks.

Jooksu võitis väljaspool arvestust kaasa teinud Kaisa Kukk ajaga 10.16. Kanaaride meistriks tulnud Johanna Ardel lõpetas jooksu teisena ajaga 10.22. “Mina eraldi ei valmistunud ega vormi selleks võistluseks ei hoidnud. Eelmisel päeval oli veel kaks treeningut ja mul oli 90 km all sel nädalal. Läksin laagrisse töö pealt, et teha üks start enne Eesti meistrivõistlusi, kus plaanin joosta 3000 m distantsil, kuigi eraldi selleks ei valmistu,” rääkis Kukk ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Pigem on tal fookuses poolmaraton ja maraton.

Johanna Ardeli sõnul näitavad treeningud, et ta on heas vormis. “Kahjuks täielikult seda vormi realiseerida ei saanud. Kaisa aitas mind terve jooksu vältel, temast oli suur abi,” tõdes Ardel. Eesti talvistel meistrivõistlustel ta ei võistle, kuna valmistub praegu Hispaania krossijooksu meistrivõistlusteks.