Ujumine

Eesti Ujumisliit tegi 2020. aasta parimatele toreda üllatuse

2 minutit lugemist

Eesti Ujumisliidu esindajad tegid täna üllatusvisiidi 2020. aasta parimatele ujujatele. 

16. jaanuaril toimuma pidanud Eesti ujumise parimate autasustamise gala lükkus kahjuks viiruspiirangute tõttu edasi. Eesti Ujumisliidu esindajad otsustasid teha parimatele siiski üllatusvisiidi ja õnnitleda neid ootamatult igapäevatoimetuste keskel.

Eesti Ujumisliidu president Simon Renno ja peasekretär Pille Tali külastasid täna koos võttegrupi ja fotograafiga 2020. aasta parimaid. Enamus laureaate said täna õnnitletud ja peagi valmivad tänasest päevast ka vahvad videoklipid. Kelle juurde isiklikult kohale ei jõutud, neid õnnitleti videokõne vahendusel.

“Eesti ujumise 2020 parimaid autasustatakse tavaliselt jaanuari keskel toimuva suure aastagalaga. Kuna me lükkasime selle gala ilmselgelt hetkel edasi, aga parimad on olemas ja tahavad tunnustamist, siis tekkis plaan neid isiklikult külastada,” rääkis Eesti Ujumisliidu peasekretär Pille Tali, kelle vedamisel plaan paika pandi.

“2020 oli ujumisele väljakutseid täis aasta. Siiski suutsid meie ujujad ja treenerid raskuste kiuste saavutada mitmeid rekordiväärilisi tulemusi,” rääkis Simon Renno, lisades: “Suured õnnesoovid kõigile aasta parimatele!”

Eesti 2020. aasta parim naisujuja oli Kalevi Ujumiskoolis treeniv Eneli Jefimova, kes purustas sellega veel ühe rekordi, saades läbi aegade kõige nooremaks aasta naisujujaks. Eneli püstitas 2020. aastal mitu Eesti vanuseklasside ja täiskasvanute Eesti rekordit. Parima naisujuja kandidaadid olid lisaks Enelile Maria Romanjuk ja Aleksa Gold.

Parima meesujuja tiitli pälvis Kregor Zirk, kes püstitas Rahvusvahelise Ujumisliiga (ISL) kohtumistel ja finaalis mitu Eesti rekordit. Parima meesujuja kandidaatideks olid lisaks Kregorile Martin Allikvee ja Daniel Zaitsev.

Kregori treener Tom Rushton nimetati aasta treeneriks ja Eneli treener Henry Hein aasta noortetreeneriks. Aastate treeneri tiitli sai Türil tegutsev teenekas ujumistreener Ott Männa, kes tähistas möödunud aastal 80. aasta juubelit.

Eesti 2020. aasta parimaks naisjuunioriks oli ujumisklubis Yess Mihhail Strungari ja Karel Seli juhendamisel treeniv Laura-Liis Valdmaa, kelle nimele kuuluvad mitmed Eesti vanuseklasside rekordid. Kandidaatideks olid Mariangela Boitšuk ja Helena Heinlo.

Parimaks meesjuunioriks oli TOPi Ujumisklubis Heidi Kaasiku ja Aarne Vello Kersa juhendamisel treeniv Kaspar Helde, kes püstitas 1500 m vabaltujumises Eesti täiskasvanute ja juunioride rekordi. Kandidaatideks olid Nikita Pisarenko, Demid Solodov ja Erik Lihhats.

Neidude arvestuses tuli aasta noorujujaks Eneli Jefimova. Kandidaatideks olid Johanna Kübar ja Karolin Victoria Kotsar.

Noormeeste arvestuses tuli aasta noorujujaks Spordiklubis Garant Vladimir Labzini juhendamisel treeniv Daniil Drozdov, kes on häid tulemusi näidanud nii Põhjamaade juunioride meistrivõistlustel kui ka Balti ja Eesti meistrivõistlustel. Kandidaatideks olid Georg Filippov, Konrad Aleksander Sepp, Ralf Roose ja Alan Smok.

Ülejäänud kategooriate parimad:

  • Parim avaveeujuja (naine): Kertu Kaare (Kalevi Ujumiskool, treener: Kaire Indrikson). Kandidaadid: Margaret Markvardt ja Karolin Victoria Kotsar.
  • Parim avaveeujuja (mees): Sander Paavo (Kalevi Ujumiskool, treener: Martti Aljand). Kandidaadid: Konrad Sepp ja Kregor Zirk.
  • Parim mastersujuja (naine): Merle Vantsi. Kandidaadid: Eve Virkkunen ja Kaia Kulla.
  • Parim mastersujuja (mees): Ralf Tribuntsov. Kandidaadid: Aleksandr Batištšev ja Marek Miller.
  • Parim kujundujuja: Aleksandra Orlova (treener: Karina Polovnikova). Kandidaadid: Jana Melnikova ja Veronika Nikiforova.

Uudis: Ujumisliit