Rattasport

Eesti Olümpiakrossi Husqvarna karikasari sai alguse

1 minutit lugemist

Eesti Olümpiakrossi ratturid alustasid tänavust koroonapiirangutest räsitud hooaega Kiviõli Seikluskeskuses Lüganuse vallas.

Algselt UCI (Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu) 2 kategooria reitinguvõistluseks planeeritud võistlus muutus piirangute tõttu Eesti oma kohaliku Husqvarna sarja esimeseks osavõistluseks nimega Põleva Kivi XCO 2021. Tänu lõunanaabritele lätlastele, ei kujunenud tänane võistlus vaid eestlaste siseasjaks.

Eesti parim maastikurattur Janika Lõiv oli tänaseks Olümpia kvalifikatsiooninormi täitnud ja kuna tänaselt võistluselt enam UCI reitingupunkte ei saanud, siis otsustas Janika olümpiaks valmistumist jätkata oma programmi alusel ja seetõttu teda täna stardis ei olnud.

Naiste sõidus pakkus Mari-Liis Mõttusele konkurentsi lätlanna Evelina Ermane-Marcenko. Kahjuks pidi eestlanna mõru pilli alla neelama, sest kindla esikoha nurjas rehvi purunemine viimasel ringil. Naiste absoluutarvestuse esikolmiku lõpetas Sille Puhu.

Meeste klassis domineeris lätlane Rodzers Petaks, Peeter Tarvise ja Imre Ojavere ees.

Eraldi väärib ära märkimist M16 vanuserühma võitja, järjekordne Mõttuste perekonna liige Matthias Mõttus, kes näitas oma vanuserühma võitjana ka absoluutarvestuses neljandat tulemust.

Kõikide vanuseklasside tulemusi saab vaadata siit: https://xco.ee/tulemused/

Husqvarna sarja järgmine etapp toimub juba sel pühapäeval Valgehobusemäel.