Olen Polari kella kasutaja olnud mitmeid aastaid ning kuna olen alati rahul olnud, siis ei ole ka firma vahetamise peale mõelnud. Kõik andmed on ühes kohas ning uue mudeli peale üle minek on lihtsamast lihtsam. Olen liikunud M-200 pealt Ignite peale ja kuigi ka sel mudelil on uued variandid väljas, siis olen nüüd kaks kuud vasaku randme peal kandnud Pacer Pro mudelit.
Võiks öelda, et kell on mulle justkui kehaosa. See on mul aastaringselt igas olukorras käe peal nii päeval kui ka öösel. Kevadeks ei ole eelmisel suvel sisse päevitunud rant ikka veel kadunud. Lisaks treeningutel ja võistlustel kasutamisele, analüüsin kella abil oma und, jälgin puhkeoleku pulssi ja teen sellest järeldusi treeningutest taastumisest.
Erinevad funktsioonid
Esimest korda panin Pacer Pro käele Saaremaa Kolme Päeva jooksu ajaks. Kuna kella põhifunktsioonid on endised, siis võistlusolukorras ma suurt erinevust ei märganud. Harjuda tuli vaid nuppudega, sest eelmisel mudelil oli ekraan puutetundlik. Pacer Prol on kokku viis nuppu, mida on väga mugav ja loogiline kasutada.
Põhifunktsioon, millest eelmise mudeli puhul puudust tundsin oli treeningu ajal käsitsi lõiguvaheaegade võtmine. Järve metsas trenni tehes oleks tahtnud raudteesirge alguses ka koos trennikaaslastega nuppu vajutada ja kell 600 meetri pikkust lõiku mõõtma panna. Nüüd saan seda teha ja seeläbi vaadata ajas muutuvat arengut samal lõigul.
Põhiline kella kasutamine on aga aset leidnud Lapimaal. Olen siin jooks-matkanud ümbritseval künklikul maastikul ja leidnud põneva funktsioonina võimaluse jälgida tõusu- ja langusemeetreid treeningu ajal otse kellalt. Samuti näitab kell hetke tõusu/languse protsenti. Oma treeningus ma küll sellest järeldusi ei tee ja eesmärke teatud meetritele ei sea, kuid on ka lihtsalt põnev jälgida.
Väike, kuid kasulik lisa on ka kella algvaates sekundite näitamine. Talisuplejana on see hea viis, kuidas vees oldud aega sekundipealt mõõta ja samuti ei pea alati stopperit välja otsima, kui on vaja kiirelt aega mõõta. Vaadet saab seadistada mitmes erinevas disainis ja sekundite lugemise saab ka soovi korral maha võtta.
Kella aku ja välimus
Minu Ignite mudeli aku oli aktiivse kasutamise ja seadme vananemise tõttu suhteliselt nõrgaks jäänud ja pidin seda laadima igapäevaselt. Samuti ei hoidnud ma kunagi sees püsivat pulsimõõtmist, sest see vähendas aku kestvust märgatavalt. Nüüd saan rahulikult trenni teha igapäevaselt pea nädala, enne kui laadimise peale mõtlema pean. Samuti hoian sees pidevat pulsimõõtmist ja üheksast erinevast avavaate valikust on enamasti ees just see, mis hetkepulssi näitab. Olen enda keha toimimist seeläbi palju paremini tundma õppinud ja oskan näiteks teha järeldust treeningutest taastumisest.
Kella välimus on minu jaoks oluline ainult selle koha pealt, kuidas ta sobib kokku erineva riietusega, sest kuigi väga suure osa ajast on mul seljas sportlikud riided, siis vahel kleiti selga pannes soovin, et kell saaks ikkagi käe peal olla ka siis ja riietusega kokku sobida. Polar M200 oli väga sportliku välimusega mudel, Ignite jällegi igapäevasem. Pacer Pro on midagi vahepealset. Nupud annavad märku, et tegu on spordikellaga, kuid metalne äär ja stiilne disain tõmbavad seda natuke tagasi ja saab kella käele jätta ka pidulikemal sündmustel.
Usun, et Polar Pacer Pro sobib igale jooksuhuvilisele, kes soovib oma treeninguid täpsemalt jälgida. Minul on treening esimeseks maratoniks koos Polariga alanud ja seni olen väga rahul.
Tekst ja fotod: Eva-Maria Vaher