Eesti teatenaiskond saavutas Norras orienteerumise maailmameistrivõistlustel 30 startinud naiskonna konkurentsis 7. koha.
Avavahetuses püsis Annika Rihma pikalt liidritega koos ja alles vahetuse lõpus venis vahe pisut pikemaks ja oli finišis 1.33, mis tagas seitsmenda positsiooni. Evely Kaasiku möödus kiiresti taanlannast, tõstes Eesti naiskonna kuuendaks. Liidritega peaaegu võrdväärses tempos liikudes hoidis ta seda positsiooni lõpuni ja kaotas finišis liidrile vaid 2.17. Seejuures oli vahe Eestit jälitavate Taani ja Soome naiskondade ees veninud kahele minutile.
Ankrunaisena rajale läinud Laura Joonas hoidis kuuendat kohta poole rajani, kuid siis oli sunnitud mööda laskma selgelt kiiremini liikunud soomlanna Merja Rantaneni. Ükski teine võistkond tagantpoolt Eestit ohustama ei tõusnud ja nii vahetas Eesti naiskond mulluse 12. koha 7. koha vastu.
„Jooksin tempos, millega jõudsin veel kaarti lugeda, kui oleksin liikunud kiiremini, siis oleksin suutnud vaid teistel sabas püsida, kuid mitte enam õigeid orienteerumisotsuseid teha. Rada tundus mulle tehniliselt lihtne, aga eks see ole ikka nii kui jooks hästi välja tuleb,” ütles Evely Kaasiku pärast võistlust.
Medalid jagati kahe paari lõpuspurdiduellides. Kullaheitluses alistas Rootsi ankrunaine Karolin Ohlsson šveitslanna Julia Jacobi ning pronksi tõi Venemaale Natalia Gemperle edukas spurt norralanna Anne Margrethe Hausken Nordbergi vastu. Eesti naiskonna kaotus võitjatele oli lõpuks 7.30. Võidukas Rootsi naiskonnas jooksid esimesi vahetusi Lina Strand ja Tove Alexandersson, kes noppis sellelt MM-ilt maksimaalse võimaliku saagi – kolm kulda.
Eesti teatemeeskond lõpetas MM-il 36 meeskonna seas 18. kohaga. Avavahetuses püsis Kristo Heinmann veel poolel rajal vähem kui minuti kaugusel liidritest, kuid siis tuli sisse orienteerumisviga, mille tagajärjel tekkis suurem mahajäämus juhtgrupist. Vahe liidritega kasvas teatevahetuse hetkeks 3.20 peale. See tulemus andis esimese vahetuse järel eestlastele 22. koha.
Teises vahetuses läks rajale ilmses alavormis olnud Lauri Sild, kes andis teate üle oma vanemale vennale Timole 27. kohal ja vahega, mis oli kärisenud nii suureks kui 15.06.
Timo Sild liikus raja esimese pooles liidritega võrdses tempos ja parandas oluliselt meeskonna positsiooni. Raja lõpuosas tuli ette ka paar orienteerumisviga, kuid lõppkohaks kujunenud 18. oli tõenäoliselt siiski maksimumilähedane, mida sellelt stardipositsioonilt oli võimalik saavutada, sest eespool lõpetanud Suurbritannia meeskonnaga jäi vahe ligi viis minutit. Eesti kaotus maailmameistriks tulnud Rootsile oli lõpuks 18.29.
Ülipõnevas medaliheitluses läks kolme eelmise MM-i võitja Norra meeskond ankruetapile liidrina, kuid paar Magne Daehli tehtud orienteerumisviga jätsid favoriidid lõpuks alles viiendaks. Orienteerumistehniliselt ülikindlalt liikunud Gustav Bergman tõi Rootsile kolmandalt stardipositsioonilt kindla kulla. Esimestes vahetustes jooksid meeskonnas Johan Runesson ja Emil Svensk.
Soomlaste ankrumees Miika Kirmula alistas võitluses hõbedale pika lõpuspurdiga prantslase Lucas Basset, seitsme sekundi kaugusele medalist jäi Tšehhi ja 12 sekundi
Norra.