Muud aladOrienteerumine

Rajal tehtud vead langetasid Lauri Malsroosi MMil 14. kohale

2 minutit lugemist
Lauri Malsroos. Foto: Arbo RAe

Lauri Malsroos. Foto: Arbo RAe

Maailma edetabeli 8. numbrina Taanis rattaorienteerumise maailmameistrivõistlustel ühisstardiga tavarajale startinud Lauri Malsroos langes tehtud vigade tõttu 14. kohale.

Võistluse esimeses pooles mõned orienteerumisvead teinud Malsroos jäi liidergrupist maha. Veel vahetult enne finišit oli eestlane kinni esikümne kohas, kuid vale teevalik eelviimasesse kontrollpunkti langetas ta 14. kohale (+1.56). Kokku kogunes tal eksimusi rajal paari minuti jagu.

Teistest eestlastest tegi parima soorituse Riivo Roose, kes sai 85 mehe konkurentsis 42. koha (+7.06). Järgmised eestlased pidasid omavahel maha tulise lõpuheitluse, kust 50. kohaga väljus Priit Poopuu (+10.38), Marek Karm lõpetas kohe tema taga 51. positsioonil (+10.39).

Pingelise võistluse esikoha omaniku saatuse osas otsustas kolme Tšehhi koondislase lõpuheitlus, kust võitjana väljus Jiri Hradil ajaga 1:00.09. Hõbemedali võitis Krystof Bogar (+1) ja pronksi Vojtech Starnsky (+2). Esikuuikusse mahtusid seejuures vaid kahe riigi esindajad, sest 4.-6. kohale platseerus kolm venelast.

Naiste seas jätkas oma imelist seeriat Emily Benham Suurbritanniast, kes võitis oma neljanda ja karjääri kaheksanda kuldmedali ajaga 1:01.50. Lapse sünni järel tippsport naasnud britt võitis MM-il kõik individuaalsed alad. Hõbemedaliga pidi leppima tänavu ühisstardist tavarajal Euroopa meistriks tulnud ja koduradadel võistelnud taanlanna Camilla Sögaard, kes kaotas võitjale vaid 6 sekundiga. Pronksmedali võiduga üllatas maailma edetabeli 13. number Anastasia Svir Venemaalt (+10).

Eesti ainsa naisvõistlejana MM-il osalenud ja juunioride klassis võistelnud Mari Linnus, kes pikal rajal oli saavutanud suurepärase 4. koha, ühisstardist võistlusel sarnast edu korrata ei suutnud. 18-aastane eestlanna tegi juba raja algusosas mõned suured orienteerumisvead, võitles tehniliste probleemidega ning lõpuks tulemust kirja ei saanudki. Kuid kahtlemata võib ta oma MM-i kordaläinuks lugeda ning juunioride maailmameistrivõistlustel saab ta osaleda veel kahel järgnevalgi aastal.

Teatesõidus sai Eesti 21 teatemeeskonna riigi seas kokkuvõttes 7. koha. Eesti esindusvõistkonnas sõitis avavahetust 3-kordne maailmameister ja tänavune 2-kordne Eesti meister Tõnis Erm, kes tegi küll väikeseid vigu, kuid enda kohta korraliku sõidu ja andis vahetuse üle kõrgel viiendal kohal (+1.56). Teises vahetuses sõitis eestlastel Riivo Roose, kes tegi orienteerumistehniliselt hea sõidu, kuid kurtis veidi füüsilist jõuetust.

Kokkuvõttes sõitis ta oma taseme välja ja andis vahetuse üle riikidest 10. kohal (+7.17). Seejuures olid medalitele konkureerivad riigid juba eest libisenud, kuid esikuuiku kohtadele heitlevad maad kõik püütavad. Kahjuks eksis ankruvahetuse sõitja Lauri Malsroos mitmes segases kohas üsna suurelt kaotades kokku päris mitmeid minuteid ja seetõttu tuli meie meestel täna leppida 7. kohaga (+12.11). Medalitele jõuda oleks eestlastele tänase koosseisuga olnud üsna raske, kuid 4.-6. kohale jõudmine täiesti reaalne.

Eesti II võistkonnas sõitis avavahetust oma sportlaskarjääri juba lõpetanud koondise treener-esindaja Margus Hallik, kes oma 24. MM-il kõrgetele kohtadele enam ei konkureerinud, andes 29 võistkonna konkurentsis vahetuse üle 19. positsioonil. Teises vahetuse läks rajale Marek Karm, kes siinsel MM-il näitas mitmel korral individuaaldistantsidel eestlastest paremuselt teisi resultaate.

Karm tegi rajal ka oma ära, hoidis võistkonna positsiooni ning tuli vahetusse samuti 19. kohal. Ankruetapil tõstis tänavusel MM-il mitmete tehniliste tõrgete tõttu ebaõnnestunud ja tänagi rehviprobleemidega võidelnud Priit Poopuu võistkonna 16. kohale, näidates seejuures teatesõidus kõigist eestlastest selgelt kolmandat etapiaega. Duubelvõistkondade seas oli Eesti II kooseis suurriikide järel neljas.

Meeste eliitklassis tuli teatesõidus maailmameistriks tiitlikaitsja Venemaa (2.14.09). Hõbemedalid võitis Tšehhi koondis (+1.30) ja pronksi teenis Soome (+5.31). Naiste seas võidutses samuti Venemaa, hõbemedalitele sõitis end Soome (+0.45) ja pronksile tõusid Leedu tühistamise järel Rootsi ( +7.02). Juunioride seas kuulusid kuldmedalid noormeestest Tšehhile ja neidudest Taanile.