TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Määratlemata

Yokohama teise rahvusvahelise naistemaratoni võitis Yoshimi Ozaki

1 minutit lugemist

20. veebruaril +8 kraadise õhusoojaga toimunud teise Yokohama rahvusvahelise naistemaratoni võitis 2009. aasta MMi hõbemedaliomanik jaapanlanna Yoshimi Ozaki ajaga 2:23.56. “Mõtlesin ainult maratoni võidule. Olin suuteline kiiresti jooksma. Kavatsesin kiirendada kaks kilomeetrit enne lõppu, kuid kuuldes treeneri abikaasat hüüdmas “mine nüüd” kolm kilomeetrit enne finišit, otsustasin juba siis tempos juurde panna,” rääkis Ozaki. Ta ei olnud enda sõnul sugugi kindel, et suudab kolm kilomeetri kiiret tempot säilitada, kuid kõik läks õnneks. Ozaki treener Sachiko Yamashita ütles: “Lähte positsioon on samuti väga oluline, sest kui ta ei oleks olnud liidergrupis, ei oleks tugevatest treeningutest mingisugust kasu olnud.”
Ozaki järel sai teise koha oma isiklikku tippmarki 10 sekundiga parandanud jaapanlanna Remi Nakazato 2:24.29-ga. Kolmandana jõudis parima eurooplasena finišisse portugallanna Marisa Barros ajaga 2:25.04. Ka tema parandas oma isiklikku rekordit 40 sekundiga. Liidergrupp läbis maratoni esimese kilomeetri 3.19-ga. 5 km vaheajaks saadi 16.59, 10 km vaheajaks 33.54. Poolel maal, mil grupis püsis kuus jooksjat, fikseeriti vaheajaks 1:11.37. Pärast 32. kilomeetrit vedasid jooksu Ozaki ja Barros. Kolm kilomeetrit hiljem pudened pundist maratoni debütant jaapanlanna Kaoru Nagao. Ette jäid Ozaki, Barros ja Nakazato. 39. kilomeetril läks Ozaki oma teed ning võttis võidu.