Jooksmine

Võru-Väimela maanteejooksu võitis Karel Hussar, vahefiniši Jan Õiglane

2 minutit lugemist
Karel Hussar võitjana finišis. Foto: Võrumaa Spordiliit

Eile õhtul peeti Võrumaa pikamaajooksusarja kolmas etapp – 36. Võru-Väimela maanteejooks, mille 6 km pikkuse põhidistantsi võitis Karel Hussar. Vahefiniši võidu noppinud Jan Õiglane sai kolmanda koha.

Kui Kirumpää vahefiniši võidu noppis Jan Õiglane (EMÜ SK) kahesekundilise eduga kahe jälitaja Karel Hussari (Jooksupartner) ja Anti Puustuse (TÜASK) ees, siis distantsi teisel poolel pani oma paremuse maksma Hussar, edestades finišis konkurenti Puustust kümne sekundiga. Hussar võitis jooksu ajaga 18.41. Teisena lõpetanud Anti Puustuse aeg 18.51. Kolmanda koha sai Jan Õiglane (EMÜ SK) ajaga 19.14.

“Jooks algas minu jaoks raskelt. Tegin hommikul staadionil lõigutrenni, millest sääred olid stardis valusad,” ütles Karel Hussar ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Kuni poole maani jooksis ta koos Anti Puustuse ja Jan Õiglasega, Puustus tegi tempot. Kolmandal kilomeetril pärast vahefinišit hakkas Õiglane maha jääma.

“Sel ajal sain uue hingamise ja passisin veel ühe kilomeeri Anti tuules. Umbes 1,8 km enne lõppu tegin vähe järsema kiirenduse ning kohe tuli vahe sisse ja säilis lõpuni, kuigi tempo läks päris kiireks 3 minutit kilomeetri kohta. Lõpus hakkas mul ka raske, aga suutsin ära kannatada,” sõnas Hussar. Tervet Võrumaa pikamaajooksusarja ta ilmselt kaasa ei tee, sest enamus võistlusi ei sobi plaani. “Need, mis sobivad, kavatsen küll ette võtta,” lubas Hussar.

Teise koha saanud Anti Puustus jäi oma kohaga Võru-Väimela maanteejooksul rahule. “Eks me kõik kolmekesi üritasime vahefinišit võita, aga Jan Õiglane kiirendas enne ja võttis selle ära. Karel Hussar pani laskumisel teravamalt alla. Üritasin küll, aga 500 m enne lõppu vaatasin, et ei ole mõtet nahast välja hüpata. Seekord läks nii. Tugevam võidab,” tõdes Puustus. Möödunud pühapäevane Rapla Selveri Suurjooksu 10 km (seal sai Puustus 5. koha) tal jalgades tunda ei andnud. “Pigem tuleb väsimust tööst, kui oled ikka kaheksa tundi ära rabanud päevas,” lisas Puustus.

Kolmanda koha saanud Jan Õiglase sõnul teadis ta, et ei suuda Karel Hussarile ja Anti Puustusele vastu hakata. “Vahefiniši võiduga võtsin jooksust maksimumi välja,” märkis Õiglane.

Naistest võitis Võru-Väimela maanteejooksu orienteeruja Annika Rihma (Audentese SK) ajaga 22.11, mis andis talle üldarvestuses 25. koha. Teiseks tuli Silva Suvi (Tartu Spordiselts Kalev) 23.25-ga ja kolmandaks N12 vanuseklassi kuuluv Carena Roomets ajaga 23.34.

Võrumaa pikamaajooksusarja neljas etapp on kavas 10. juunil, mil toimub 10 km pikkune Setomaa jooks.