fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Võistluskeelu ära kandnud Ilja Nikolajev võitis Rakveres jooksu

2 minutit lugemist
Ilja Nikolajev täna Rakveres jooksmas. Foto: Riho Lüüs
Ilja Nikolajev täna Rakveres jooksmas. Foto: Riho Lüüs

Ilja Nikolajev täna Rakveres jooksmas. Foto: Riho Lüüs

Eesti dopinguvastaselt distsiplinaarkolleegiumi otsusega määratud kaheaastase võistluskeelu ära kandnud Ilja Nikolajev võitis täna Vinni-Rakvere talvejooksusarja 2. etapil 10 km jooksu.

Jätkuvalt spordiklubi Jooksupartner ridadesse kuuluv Nikolajev jooksis kohati lumisel ja libedal rajal 10 km ajaga 33.33. Ta alustas jooksu koos Raido Mitiga (Sparta), kuid Mitt kukkus esimesel kilomeetril ja nii läks Nikolajev eest ära. “Plaan B oligi 3.20 tempos joosta. Olen valmis paremat aega jooksma, kuid mitte maanteel lume peal. Minu jaoks konkurentsi polnud,” lausus Nikolajev ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Ta nimetas Eesti tasemel võistlemist harrastusspordiks, kuid oma edasistest plaanidest ei rääkinud. “Harrastussportlasena võistlen ma Eestis kindlasti millalgi, kuid hetkel ma plaane ei tee,” lisas Nikolajev. Ta on kogu selle kaheaastase võistluskeelu treeninud. “Olen kas iga päev või üle päeva jooksnud. See mulle meeldib, naudin protsessi. Täna tahtsin numbri rinnale kinnitada, et teistsugust emotsiooni kogeda. Tulemus ei olnud täna oluline. Tegemist ei olnud võistlusega, kus oleks vaja olnud paugutada,” märkis Nikolajev.

Eesti dopinguvastane distsiplinaarkolleegium määras Ilja Nikolajevile kaheaastase võistluskeelu alates 3. veebruarist 2015. Tühistamisele kuulusid Nikolajevi kõik võistlustulemused alates 16. aprillist 2013, sealhulgas Frankfurdi maratonil joostud isiklik tippmark ning neli poodiumikohta Eesti meistrivõistlustelt aastail 2013-2014.

Nikolajevi mõisteti süüdi 2013. aastal kehtinud maailma dopinguvastase koodeksi 2009. aasta redaktsiooni artiklis 2.2 ja IAAF-i (2012-2013) reeglis 32.2(b) sätestatud dopinguvastase reegli rikkumises, mis tähendab keelatud aine või meetodi kasutamist või kasutamise katset. Kuigi IAAF taotles Nikolajevile pikemat karistust 2015. aastast jõustunud uue dopinguvastase koodeksi järgi, pidas Eesti dopinguvastane distsiplinaarkolleegium seda põhjendamatuks.

Nikolajevi järel sai täna teise koha Raido Mitt ajaga 33.51. “Kurviga kohas, seal, kus rada läks kergliiklusteele üle, kukkusin. Oleksin Ilja Nikolajeviga koos jooksnud, iseaasi kui kaua, seda on raske öelda. Viimase kahe kilomeetriga linna vahel suutsin isegi vahet vähendada,” rääkis Mitt, kes läks Rakvere jooksule oma praegust seisu kontrollima.

Teisest kilomeetrist alates jooksis kolmanda koha nimel Sander Jürs (Sparta) koos Dmitri Aristoviga. “Aristov jäi paari kilomeetri pärast maha ja ma sain Raido Miti umbes 4. kilomeetril kätte. Jooksime kuni 8. kilomeetrini koos, siis ta läks sujuvalt eest ära,” ütles ajaga 34.08 kolmandana finišisse jõudnud Jürs ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Naistest võitis jooksu esimeselgi Vinni-Rakvere tavlejooksusarja etapil võidutsenud Laura Maasik (Nõmme KJK) ajaga 40.24. “Rada oli küll päris keeruline, lumisem kui esimesel etapil ja seetõttu andis jalg korralikult tagasi. Lõpukilomeetritel asfaldile jõudes tundsin kohe, kuidas tempo kasvas. Kevadel asfaldile minnes on siis ka ehk sama efekt, kui praegu raskendatud tingimustes võistelda saab,” arvas Maasik. Ta jooksis terve distantsi koos Marion Tibariga (Sparta). “Lõpp läks see kord nii, aga konkurents motiveeris kõvasti, üksi oleksin lumisel rajal kindlasti aeglasemalt jooksnud,” pakkus Maasik. Teisena lõpetanud Tibar, kaotas võitjale 4 sekundiga. Kolmanda koha sai Pille Hinn (Sparta) 42.11-ga.

Vinni-Rakvere talvejooksusarja 2. etapi tulemused