Aerutamine

Võhandu maraton sütitab triatleet Marko Albertit

1 minutit lugemist

Eesti kõigi aegade edukaim triatleet Marko Albert valmistub koos sõbra Urmas Peikeriga sajakilomeetriseks süstasõiduks Võhandu jõel.

Ühel pühapäevasel jooksul tutvustas Marko Albert Urmas Peikerile 17. aprilli suurüritust Võhandu maratoni, 2019. aasta kevadel startis 1075 ja lõpetas 968 paati: „Urmas haaras härjal sarvist. Minu tagasihoidlikust mõttest Võhandu 100 läbi teha on saanud midagi suuremat.”

Albert rääkis, et nende püüdlust toetavad World of Kayaks, juhendajad ja kaasaelajad: „Kogume Urmasega infot ja õpetusi, mis kuulsa vastupidavusüritusega kokku käib. Üha rohkem saame aru, et oleme seganud ennast millessegi müstilisesse. Oskame Urmasega ujuda, kuid aerutamisega pole kumbki varem kokku puutunud. Vastupidavust peaks meil piisama, kuid erialase ettevalmistusega oleme alles algusjärgus.”

World of Kayaksi asutaja ja tegevjuht Matti Tuul andis Hawaii Ironmanil tegusid teinud triatleedile ja vastupidavusaladesse kiindunud treeningupartnerile harrastajatele pasliku kahesüsta. Marko ja Urmas on korra uues sõiduvahendis juba istunud. Vee peale sõitma pääsevad nad aga pärast talve taandumist ja jää sulamist.

Debüütmaraton kulub kohanemisele

World of Kayaksi asutaja ja tegevjuht Matti Tuul ütles, et Marko Albert ja Urmas Peiker valmistuvad Võhandu maratonil osalema harrastajate meresüstaga WK 640, mis kõlbab ka jõgedel ja järvedel sõiduks: „See on nende esimene tutvumine aerutamisega, uustulnukatel möödub Võhandu maraton süsta, tehnika ja jõe iseärasustega kohanemise tähe all. Põhiküsimus on tasakaalu hoidmine. Harrastajate jaoks tehtud WK 640 on lollikindel sõiduvahend, selle püstivus on oluliselt parem kui sportmudelil. Jõel on keerulisi laskumisi ja kes jõge ei tunne, ei saa esikoha peale sõita.

 

Artikkel ilmunud veebruar 2021 Jooksjas.
Soeta omale digiajakiri SIIT või vormista omale digiajakirja püsitellimus SIIT.