Jooksmine

Viru-Nigula rahvajooksu võitnud Mari Boikov valmistub maanteejooksu Eesti meistrivõistlusteks

1 minutit lugemist
Mari Boikov. Foto: Taavi Tambur
Mari Boikov. Foto: Taavi Tambur

Mari Boikov. Foto: Taavi Tambur

Lääne-Virumaa jooksusarja kuuluva 20. Viru-Nigula rahvajooksu võitnud Mari Boikov seadis sihi kaasa lüüa 1. septembril Pärnu Kahe Silla Jooksu raames toimuvatel 10 km maanteejooksu Eesti meistrivõistlustel.

7,5 km pikkuse jooksu ajaga 30.32 läbinud Boikov tunnistas, et tugevat konkurentsi Viru-Nigula rahvajooksul ei olnud. “Praegu treenin nii nagu jalg lubab. Raskematel treeningutel läheb jalg ikka valusaks, siis pean tagasi hoidma,” rääkis Boikov ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Vaatamata sellele ei kavatse ta lühematele maadele keskenduda ning sihib ikka pikemaid distantse.

Ometi Tallinnas teda maratoni jooksmas ei näe, küll aga võib-olla poolmaratonil. “Jooksen Berliini maratonil. Kuna Kaisa Kukk otsustas Tallinnas joosta, jäi tema koht vabaks,” lisas Boikov, kelle maratoni isiklik rekord on 2:49.11, mille jooksis 2016. aastal Hamburgis. Berliinis ta isiklikku rekordit ründama ei lähe, kuid tahab joosta aja alla kolme tunni. “Sinna 2:55 ja 3:00 vahele,” pakkus Boikov, kes enamasti treenib üksi enam-vähem treener Riho Mendi plaani järgi. “Jooksen Pärnus Kahe Silla Jooksul 10 km ära, siis saab selle aja järgi öelda, mis ajaga Tallinnas poolmaratoni jooksen, aga 1:20-1:20 kanti loodan küll,” arvas Boikov.

Meestest võitis Viru-Nigula rahvajooksu ajaga 26.06 Taavi Kilki. Teisena lõpetas triatleet Kevin Vabaorg 26.31-ga. Kolmanda koha sai vanameister Andrus Lein tulemusega 26.49. “Alguses läksime suurema pundiga stardist minema, kolmandaks kilomeetriks olin Kevin Vabaoruga kahekesi, aga raske oli. Üritasin teha küngaste vahel kiirendusi, aga Kevin hoidis väga kõvasti minust kinni. Alles 800 m enne lõppu, kui tuli siledam osa ja hakkas uuesti asfalt, sain Kevinil eest,” lausus Kilki.

20. Viru-Nigula rahvajooksu tulemused