fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Määratlemata

Viljar Vallimäe võitis rajarekordiga Elva tänavajooksu

1 minutit lugemist

Viljar Vallimäe võitis 30. oktoobril 5,2-kilomeetrise Elva tänavajooksu tulemusega 15.54, ületades seni Sergei Tšerepannikovi nimel olnud rajarekordi ligi 50 sekundiga. Vallimäele järgnesid Kaur Kivistik 17.07-ga ja Margus Pirksaar 17.10-ga. Naistest tuli võitjaks ajaga 19.48 Leila Luik, kes läbis distantsi kõrvuti oma õe Liinaga. Kolmandaks jooksis end laskesuusatajana tuntud Eveli Saue 21.32-ga.
,
.
Elva tänavajooks oli ühtlasi Elva jooksusarja kolmas ja tänavu viimane etapp. Varasemalt on toimunud samas sarjas 6-kilomeetrine Vapramäe jooks ja 7,2 kilomeetrine Elva järvedejooks. Jooksusarja üldkokkuvõttes võitis meestest Kaur Kivistik, edestades Margus Pirksaart ja Olari Ormi. Naistest osutus edukaimaks Eveli Saue, teine oli Kristiina Laht ja kolmas Helen Aluvee. “Kõige tähtsam Elva Jooksusarja kolmanda hooaja saavutus on see, et suutsime muuta ürituse korralduse palju kiiremaks ja osalejatele mugavamaks,” ütles peakorraldaja Priit Simson. “Suhteliselt väikese ürituse kohta on Elva jooksusarjal palju pakkuda – kiibiajavõtt, võimalus võrrelda end Eesti parimatega, toitlustus ja saun. Eesmärk on nüüd osalust kasvatada ja populariseerida nii Elvat spordipaigana kui ka liikumisharrastust inimeste seas laiemalt. Ühtlasi oleme näidanud kolmandat aastat järjest, et Eesti jooksuhooaeg võiks olla pikem ja mingit probleemi pole pidada jooksuvõistlusi ka oktoobri lõpus-novembris. Mida pikem on hooaeg, seda kauemaks jätkub ka harrastajatel motivatsiooni harjutada.”
.
Võitjatele ja teistele osalejatele panid auhinnad välja Sportland, Nike, Marepleks, Maxilla, pubilt Vapper Mäger ja teistelt. Kokku osales Elva tänavajooksul 171 suurt ja väikest jooksjat, teiste seas ka jooksjaid Lätist.
,
JOOKSUPORTAAL
Foto: Holger Berg