Jooksmine

Viljandi järve virtuaaljooksul on enam kui 120 osalejat

1 minutit lugemist

20200804_192147 (002)

Nädala ajaga on virtuaaljooksule ümber Viljandi järve registreerinud üle 120 osaleja, kellest 22 on ringi ümber järve jooksnud ja tulemuse veebilehele laadinud. Virtuaaljooksule saab end kirja panna 30. augustini ning tulemus tuleb jooksu veebilehele sisestada 2. septembriks.

«Virtuaaljooks on 91. ümber Viljandi järve jooksu osa, sest 1. augustil startinud suurjooksule saime lubada vaid 2000 registreerunut,» selgitas jooksu peakorraldaja Mati Jürisson. Kõik virtuaaljooksu lõpetajad on 91. jooksu täieõiguslikud osalejad.

13. augusti hommikuks oli oma tulemuse veebilehele virtuaal.viljandijarvejooks.ee laadinud 22 osalejat. Kiireima distantsi läbija aeg oli pisut üle tunni.

Jooksul osalemiseks tuleb end registreerida jooksu kodulehel www.viljandijarvejooks.ee ning joosta endale sobival ajal ümber Viljandi järve. Jooksu järel tuleb sisestada oma tulemus järvejooksu kodulehele.

Tulemust saab saata kas spordikella failina või sisestada see käsitsi. Sel juhul tuleks teha Viljandi staadioni maratonivärava külge seatud virtuaaljooksu plakati juures endast foto ja seegi koos tulemusega üles laadida. Jooksul osalejatelt ootavad korraldajad ausa spordi reeglite järgimist.

Kõik virtuaaljooksul osalejad on lõpetajad saavad tulemuse protokolli, neile saadetakse septembris osalejamedal koju, nad saavad diplomi ja stardinumbri, mida võib ise välja trükkida. «Kes soovivad medalit varem kätte saada, võivad pärast tulemuse sisestamist tulla Viljandi spordihoonesse ja seal antakse neile medal ning soovi korral ka trükitakse diplom ja stardinumber,» rääkis Mati Jürisson.

Jooksu kindel nõue on, et läbida tuleb ring ümber Viljandi järve. Erinevalt suurjooksust ei pääse osalejad Sammulis hobusekoplisse. Kõige kiirem rajavalik oleks joosta Sammulisse jõudes mööda järveäärset matkarada kuni hobusekoppel lõpeb ning rajal tuleb ületada puidust sild. Seejärel on mõnekümne meetri pärast võimalik keerata matkarajalt mäest üles viivale kitsamale rajale ning mäe otsa jõudes saab juba suunduda mööda koristatud viljapõldu telemasti suunas. Ülejäänud trass on jooksjatele avatud sarnaselt suurjooksu päevale ning hobusekoplist ümber joostes lisandub distantsile kõige rohkem paarsada meetrit.

Virtuaaljooksule saab registreerida kuni 30. augustini ning jooksu tulemus tuleb järvejooksu kodulehele sisestada hiljemalt 2. septembril. Tulemused avaldatakse hiljemalt 7. septembril.