fbpx
Arhiiv

Viimsi jooks-matk tõi Roman Fosti ja Ilja Nikoljajevi laagritoetuseks 440 eurot

1 minutit lugemist

Screen-Shot-2014-11-24-at-11.44.48Facebook Jooksmine tiim korraldas novembri keskel traditsiooniks saanud liikumisüritusi, mil seekord oli pikkuseks 31,6 km. Rajale startis 59 jooksuharrastajat kahes grupis.

Kiiremat gruppi vedasid Fosti ja Nikolajev, aeglasemat FB Jooksmine (edaspidi FBJ) treenerid Kaupo Tiislär rattal ja Kaido Vetevoog joostes. Ka ise raja läbinud FBJ juhatava Jana Koppeli sõnul oli Ilja planeeritud rada tõeline harrastujooksja unelm. „Tõusud olid sisse arvestatud väsimusastet arvesse võttes ja lõpu poole kujundatud langusteks. Lisaboonuseks oli võimalus juttu ajada ning Romani ja Iljad küsimustega pommitada,” rääkis Koppel, lisades, et

toitlustus- ja joogipunktides aitasid treeningkaaslased tuju üleval hoida korraliku muusikaga ning vee, sooja mustikasupi, šokolaadirosinate, smuuti ning energiabatoonide, – geelidega. „Laud oli lausa lookas.”

„Rajal hoiti kenasti tempot kontrolli all kuni viimaste kilomeetriteni, kus hakkas ilmselt mõjuma Viimsi Spa külgetõmbejõud ja esimeses grupis tõusis tempo pea minuti võrra kilomeetri kohta. Aga ega seda pahaks panna ei saanud – saun ja basseinid ootasid,” märkis Koppel. Kiirem grupp läbis raja ligi kolme ja poole tunniga, vähem kui nelja tunniga jõudsid finišisse ka aeglasemad.

Üritusel on kaks eesmärki – esiteks teha mõnus jooksutreening koos Eesti tippudega ja teiseks koguda raha Ilja ja Romani laagrite toetuseks. Seekord kogunes 440 eurot, mida on rohkem kui eelmisel aastal.

Lisaks Viimsi Spale toetasid üritust Põltsamaa Felix, SiS, Tartu Mill, Saku, Kalev ja Eesti Pagar.

Jana Koppel