Jooksmine

Viiest Eesti jooksjast kolm teevad murdmaajooksu EMil debüüdi

1 minutit lugemist
Robert Telpt (paremal) Rabajooksul. Foto: Nõmme linnaosavalitsus
Robert Telpt (paremal) Rabajooksul. Foto: Nõmme linnaosavalitsusRobert Telpt (paremal) Rabajooksul. Foto: Nõmme linnaosavalitsus

8. detsembril Portugali pealinnas Lissabonis toimuvatel murdmaajooksu Euroopa meistrivõistlustel esindab Eestit viieliikmeline koondis, neist kolm osalevad tiitlivõistlustel esimest korda.

Meeste põhiklassis stardivad 10,2 km pikkusele distantsile Olavi Allase (Tartu SS Kalev), Karel Hussar (TÜ ASK) ja Karl Mäe (Pärnu Altius). “Ega seal midagi muud ei ole, kui tuleb ainult panna. Tase on kõva ja suurtel koondistel on ainult parimad stardis. Kui suudan umbes sellise jooksu teha nagu eelmisel aastal, et jätan paarkümend jooksjat seljataha, siis olen rahul,” ütles Olavi Allase ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. “Sel aastal on ettevalmistus natuke konarlikult kujunenud, aga vast ei ole hullu.” Eelmisel aastal sai ta murdmaajooksu EMil 68. koha.

Karel Hussari jaoks on samuti tegemist teise stardiga krossijooksu EMil. “Mingi märk on juba maas ja kogemus olemas. Kindlasti tahaksin teha head jooksu ja kõik rajale jätta nii, et ise rahule jään. Tahan teha enda väärilise etteaste ning joosta välja oma kohta hea tulemuse. Muidugi tahan joosta palju paremale kohale kui eelmisel aastal,” lausus Hussar, kes mullu lõpetas võistluse 81. kohal.

Kuni 20aastaste meeste klassis teeb oma tiitlivõistluste debüüdi Robert Telpt (Audentese K), kes jookseb 6,2 km pikkusel distantsil. “Olen muutnud oma treeninguid oma võrreldes tavapärasega. Kuna minu põhialad on 3000 m ja 5000 m, siis püüan ikkagi anda ennast parima sel distantsil, mis ootab mind nädalavahetusel. Tunnen, et olen heas vormis ning tõstetud koormus loodetavasti aitab mind tunda end kindlamalt,” arvas Telpt.

Samuti teeb oma debüüdi rahvusvahelistel tiitlivõistlustel seekord ainsa Eesti naisena krossijooksu EMil osalev Johanna Ardel (SK Beavers). Naised jooksevad 8,2 km pikkusel distantsil. “Minu põhiline eesmärk on saada esimesed kogemused selliselt suurvõistluselt ja anda endast parim,” sõnas Ardel.