fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Suusatamine

Vigastuspausilt naasnud Meril Beilmann stardib MK-etapil

2 minutit lugemist
Meril Beilmann. Foto: Postimees/Scanpix
Meril Beilmann. Foto: Postimees/Scanpix

Meril Beilmann. Foto: Postimees/Scanpix

Reieluukaela stressmõra tõttu hooaja alguse vahele jätma pidanud ja taastusravil olnud laskesuusataja Meril Beilmann stardib homme Anterselva maailmakarikaetapil naiste 7,5 km sprindidistantsil.

Beilmann tunneb end hästi ning on rahul, et saab jälle vaikselt hakata töötama selle suunas, et taas maksimaalset sooritust teha, kirjutas biathlon.ee “Paranemine on läinud hästi ja suhteliselt ootuspäraselt. Kuna me sel korral saime jälile väga kiiresti, siis ei olnud kahju nii ulatuslik. Sellest tulenevalt on ka paranemisperiood lühem olnud,” rääkis Beilmann. Ka eelmisel aastal tabas Beilmanni sama murd, kuid teisel jalal.

Viimasest vigastusest sai neiu teada novembris ning sellest ajast on ta tegelenud aktiivselt taastusraviga, kuid samas on ta stabiilselt oma vormi hoidnud. “Kuna ma treeninguid lõpetama ei pidanud, siis füüsilises mõttes ma kindlasti ettevalmistushooajal saavutanud vormi kaotanud ei ole. Kuigi suuskadele sain alles detsembri lõpus, siis teisi treeninguid, mis jalale koormust ei andnud, võisin teha stabiilselt kogu aeg. Nii näiteks kuulusid treeningplaani ujumine, rattasõit, anti gravity lint, jõusaal. Kogu taastumisprotsessi juures oli oluline, et pean ennast kuulama ja enesetunnet jälgima. See reegel kehtib ka nüüd, mil saan tagasi võistlema,” selgitas Beilmann.

Koondise arsti Taivo Väärsi kinnitusel on paranemisprotsess kulgenud plaanipäraselt. “Nagu Meril ka ise ütles, siis oli meie õnn, et saime diagnoosi kätte väga kiiresti. Tihtipeale selliste vigastustega ei saada õigel ajal jälile ja murd areneb liiga kaugele. Meril õnneks tajus ära, et midagi on valesti ning saime probleemile kohe jälile. Seetõttu on ka paranemisprotsess olnud kiirem, kui oleksime osanud oodata. Kui algne raviplaan nägi ette, et jalale ei tohi anda mitte mingit koormust, siis detsembri lõpus oli seisukord juba piisavalt hea selleks, et Meril saaks proovida ka suusatada. Vaikselt väikeste sammude haaval oleme jõudnud siia, et tal on olemas luba startida. Samuti on meil nüüd teada tema stressmõrade põhjused, mis omakorda aitab meil sarnaseid vigastusi edaspidi vältida,” ütles Väärsi.

Kontrollstardiks osales Beilmann möödunud nädalal IBU karikasarja sprindivõistlusel, kus saavutas oma karjääri parima, 17. koha. “Kuna Meril ei pidanud ka taastusravi ajal treeningutest loobuma ja tema hooaja ettevalmistuse näitajad olid väga head, siis ei pidanud ta kartma seda, et füüsiline vorm kehv oleks.”

Samas toonitavad nii Väärsi kui Beilmann, et 100% taastunud sportlane veel ei ole. “Sellisest vigastusest täielikult taastumine võtab aega ja maksimaalse võimekuseni on veel minna, kuid IBU karikasarjas tehtud start andis kindlust, et ma võin võistelda. Ma ei tundnud pärast kontrollvõistlust, et jala olukord oleks läinud kehvemaks, pigem on just iga päevaga läinud paremaks ka pärast võistlemist,” sõnab Beilmann.

Samas rõhutas arst, et Merili puhul hinnatakse olukorda põhimõttel üks päev korraga, mis tähendab seda, et ka väikseima valuaistingu korral võetakse koormused taas maha. “Hindame sportlase olukorda igapäevaselt. Kui sprindi järel peaks selguma, et Meril tundis valu, siis teeme vastava otsuse. Kõige suurem eesmärk on hoida sportlast ja vältida neid asjaolusid, mis võiksid tingida tagasilööke,” lausus Väärsi.

Ka Beilmann ise mõistab, et tuleb astuda üks samm korraga. “See, et pärast esimest võistlust IBU karikasarjas ei läinud jala olukord hullemaks, on hea indikaator, et asjad sujuvad plaanipäraselt. Usun, et oleme senimaani teinud õiged otsused ja valitud tee on ennast õigustanud. Oleksin võinud ka varem proovida starti tulla, kuid teadlikult ootasime veidi kauem, et olla kindlad, et olen selleks valmis. Ma pole praegu rohkem valu tundnud ja olen valmis Anterselva sprindietapiks,” kinnitas Beilmann.