KasulikkuTERVIS & TOITUMINE

Harjutused venituskummiga aitavad jooksjal lihaseid tugevdada

1 minutit lugemist

Maratonijooksu valitsev Eesti meister, spordiseltsi Sparta liige Olga Andrejeva soovitab jooksjatel vähemalt korra nädalas teha venituskummiga einevaid harjutusi, sest need aitavad lihaseid toonuses püsida ega lase nii kergelt koormusvigastustel tekkida.

Treening venituskummiga on hea lihashoolduseks, aitab püsida tervena, mõjub tõhusalt koormusvigastuste puhul ning aitab vigastustest taastuda. “Harjutused parandavad lihastes vereringet. Jooksjatel esineb tihti seda, et ühed lihased on ülekoormatud, teised aga liiga nõrgad. Venituskummi trenn aitab disbalanssi parandada,” ütles ajakirja Jooksja Jooksuportaalile Olga Andrejeva, kes teeb nii ise venituskummiga harjutusi, kui ka viib treeninguid läbi teistele. Praegu annab ta neljapäeviti kell 18.45 Tallinna spordihallis Täppsportlastele trenni, kuid sinna võivad soovi korral tulla ka teised, kes sellesse klubisse ei kuulu.

Jooksjatel tasuks venituskummiga harjutusi teha tuharale, puusale, reie pealmistele ja tagumiste lihastele, säärelihastele, alaseljale ja ülaseljale. Kui tihti harjutusi teha, sõltub Andrejeva sõnul sellest, mis vajab parandamist. “Vähemalt korra nädalas võiks teha. Vigastuse korral tihedamini.  Alustada tuleks ühest seeriast, mis koosneb vähemalt 20 korrast,” soovitas Andrejeva.

Neil, kes tegelevad jooksmisega, oleks mõistlik venituskummiga harjutusi teha pärast jooksmist. Eriti oleks neid vaja peale sisehalli trenni ja asfaldil jooksu. Olga Andrejeva ise teeb venituskummiga harjutusi vastavalt vajadusele. “Kui tekib kuhugi kerge valu, siis kohe pärast jooksu teen valusale kohale harjutusi. Minu puhul põhjustab hallis jooksmine puusavalu. Pärast hallis jooksmist venituskummi harjutusi tehes, valu taandub,” rääkis Andrejeva. Tavaliselt teeb ta venituskummiga harjutusi paar korda nädalas, ühes seerias 50 kordust.

Alljärgnevalt toome ära mõnes harjutused, mida annab venituskummiga teha.

olga1

olga2

olga 3

olga4

olga5

olga6