TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Vägilase jooks väisas Narvat (video)

2 minutit lugemist
Vägilase jooksu käigus tuli ületada erinevaid takistusi. Foto: Aldis Toome/MTÜ Seiklushunt

Kui seni on Vägilase jooks toimunud alati Lähtel, siis esimest korda ajaloos kolis võistlus Tartumaa piiridest välja ning katsetas, milliseid rajavõimalusi pakub Narva linn.

Narva Vägilase jooksu esimene etapp toimus 14. mail mööda Narva promenaadi, keskusega Joaoru puhkekeskuse juures. Ilm ületas kõik ootused ning lisaks osalejatele tõi päikeseline ilm rajale palju pealtvaatajaid, kes ülimalt elavalt ja innustavalt kõigile kaasa elasid.

Võistluspäev algas lastejooksudega, kus stardid anti kolmes vanusegrupis ning kokku osales ligi 80 väikest vägilast. Igale vanuseastmele oli vastava raskusega rada, mis kulges võistluskeskuses ja selle lähiümbruses – joosta sai linnuse mäest üles-alla, läbi rehvide ja “ämblikuvõrgu”, roomata takistuste alt ja ronida takistuste pealt, kõndida mööda tasakaaluköit.

Väljakutsuvaimaks takistuseks peeti rippes mööda koormarihma Narva jõe kanali ületamist. Raskus tulenes ilmselt sellest, et takistus paiknes raja lõpuosas ning sellele eelnenud jooks ja takistused olid oma jõu juba nõudnud. Kui rada sai üldjoontes kuiva jalaga läbida, siis antud takistus andis soovijatele võimaluse ka korralikult märjaks saada ehk koormarihmast loobuda ning ujudes teisele kaldale jõuda.

Veel üks takitsus, millest tuli jagu saada. Foto: Aldis Toome/MTÜ Seiklushunt

Keerukamate takistuste hulka kuulusid ka käterippes läbitavad kolm tellingutest konstruktsioon, kus paljud võistlejad otsustasid juba eos karistusülesande kasuks. Need takistused polnud väljakutsed vaid osalejatele – ka rajameistritele osutus nende takistuste kokkupanek kõigi ülejäänute hulgast kõige keerulisemaks ülesandeks. Lisaks kanaliületamisele asus rajal ka kaks uuemat takistust, mis osalejatele enim meelde jäid – tasakaalukiik ning rehvide kantimine.

Raja läbimises oli teistest selgelt üle Sander Linnus, kelle tulemuseks märgiti 32.40. Teisena lõpetas Andrus Hellerma ajaga 37.54 ning kolmandana finišeeris Rene Post ajaga 38.43. 40 minutist kiiremini suutis raja läbida veel Gunnar Kingo (38.48). Naistest võitis Vägilase jooksu Minna Kuslap (43.27), kes tuli üldarvestuses 14. kohale. Kuslapile järgnesid kolm minutit hiljem Ksenia Pribõlovskaja (46.38) ja Sofia Balabanova (46.51).

Seiklushundi projektijuht Arvi Anton võtab võistluse kokku nii: “Narvas võistluse korraldamine oli kindlasti ambitsioonikas ning mõneti ka hirmutav. Õnneks leidsime kohapealt hea partneri Motus Spordiklubi, kes aitas Narvas kõiksuguste asjaajamistega ning nende poolt tuli ka tõlketöö.

Suutsime võtta maastikust viimast ning pakkuda osalejatele enneolematute vaadetega rada!” Osaleja Valdo Jahilo märkis:” Imeilusa ja huvitava rajaloogikaga võistlus, üks ägedamaid omasuguste hulgas – kui mitte kõige ägedam. Kummardus kogu korraldustiimile, kahju, et teiste etappide kuupäevad graafikuga ei kipu kokku klappima.

Vägilase jooksu teine etapp toimub 2. juulil Tartu linnas Emajõe kallastel ning kolmas etapp 6. augustil traditsioonilises paigas, Lähtel. Lisainfo www.seiklushunt.ee