fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Persoonid

Uudishimulik eestlane tahab rännata

1 minutit lugemist

Rabas (1)

Kes meist ei teaks MATKaSPORT kauplusi, kuhu vajaliku varustuse otsinguil matkahuvilised sisse astuvad. Ettevõtte MATKaSPORT juhatuse liige Anneli Mere ütles, et rännu- ja seiklushuvi on eestlaste seas populaarne ning ettevõtte eesmärk on pakkuda matkaentusiastidele sobivaid tooteid.

Kes kord looduses liikumisest sisse on võetud, see proovib matkata kõikidel aastaaegadel. Alpinistid ja mägimatkajad käivad meelsasti ka veematkadel või räätsade ja matkasuuskadega soos. Jalgsimatkajad lähevad mägedesse ja jalgratturid põhjamaadesse suusatama.

Oluline on seikluse valikul ka pere mõju. Perega on kindlasti turvalisem ja soodsam rännata Eestimaal, ent kui lapsed on kasvanud suured, pikenevad vanemate rännuteekonnad kaugematele maadele ja kõrgematele mägedele.

Õnnestunud matk algab varustuse valikust

Enne matkame minekut tuleks soetada korralik matkavarustus. „Ei tasu jätta ühtki matkaunistust ellu viimata, kuid seda tuleb teha õige, just antud ilmaoludes sobiva varustusega,” sõnas Mere. „Hea tava kohaselt esitatakse matkagrupile vajaliku varustuse nõuded, sest ühesuguse omadustega varustuse puhul on kogu grupi turvalisus tagatud. Näiteks suusamatkale või kõrgmägedesse peavad kõik minema soojade magamiskottidega. Seetõttu on ka meie kaubavalikus saadaval matkatarbeid mitmetele kliimatingimustele ning võtame arvesse ka kaugmatkajate soove, kelle jaoks on olulised telkide, rõivaste, toidutarvete ja magamisvarustuse kergus ning kompaktsus.”

Mugavam on matkata väikese ja kerge seljakotiga, samas olla kindel, et kõik tarvilik edukaks rännakuks on kaasas. Ilmaolud võivad muutuda kiiresti.

Mere rääkis, et matkavarustus on aastatega täienenud nii-öelda mugavustoodetega. Vee- ja tuulekindlad tikud, igal pool kasutatavad pesuvahendid, plaastrite valik alates ville ennetavatest kuni veekindlateni, tross-saag, kreemid külma ja päikesepõletuse kaitseks, putukate tõrjevahendid, termokile külmunud pinnal magamiseks või keha soojendamiseks, kokkuvolditavad matkanõud, kaitsekotid varustusele ja endale ning isegi veepuhastamise keemia, millega saab joogivee joogikõlbulikuks filtreerida kasvõi teeäärsest lombist.

Valida on riideid nii kaitseks putukate kui ka päikesepõletuse eest, nii elektrilise soojendusega kui ka keemiliste soojendajatega. Asendamatu aluskiht on kehale meriinovill, mis hoiab sooja niiskes keskkonnas. Vastupidavad tekstiilkangad on kerged, võimaldades matkavarustust väikeseks ja kompaktseks kokku panna. Loe edasi Jooksja veebruar-märtsi numbrist.