fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Määratlemata

USA-s varguse ohvriks langenud Laura Suur sai oma passi tagasi

1 minutit lugemist

Laura Suure osalemine krossijooksu EMil Sloveenias sattus tõsise kahtluse alla, sest USA-s Oaklandis trenni teinud ja sel ajal varguse ohvriks langenud eestlannalt pandi pihta ka Eesti pass. Vajaliku reisidokumendi sai ta kätte ühest kirikust, kuhu keegi selle koos jalanõudekotiga oli toonud.
,
Päev pärast tänupühi treeningul olnud Suur jättis oma arvuti, kaamera, mälupulga, rahakoti, vahetusriided, jalanõud, spordivarustuse ja passi autosse. Lõdvestusjooksu teinud eestlanna avastas, et keegi oli auto akna sisse löönud ning kottidega vehkat teinud. “Minu Euroopa reis (krossijooksu EMile Sloveeniasse) sattus väga suure kahtluse alla, kuna passiga koos varastati ka viisa ning vorm, mida USA piiri ületades täita tuleb ja on hädavajalik korduvaks riiki sisenemiseks,” rääkis Laura Suur. Tal õnnestus ühendust saada treener Harry Lembergiga ja oma emaga, kes nõuga aitasid. “Tol õhtul torgatas mulle pähe idee, et kui ma suunan kogu oma energia usku, et varastel on vähekenegi südametunnistust ning nad jätavad mu passi kusagile, kus mõni inimene selle leida võiks ja mulle tagastaks,” meenutas Suur läbielatut.
,
Paar päeva hiljem sai Laura Suur treenerilt telefonikõne, et keegi jättis ta passi, tühja rahakoti ja koolipäeviku jalanõude kotiga kirikusse. Järgmisel päeval sai ta need kätte.
,
JOOKSUPORTAAL
Foto: San Francisco ülikool