Tervis

Urmas Sõõrumaa: me oleme ise oma tervise võti!

1 minutit lugemist

Eesti Olümpiakomitee president, ettevõtja Urmas Sõõrumaa on läbi elu olnud sportlik inimene ning proovinud paljusid spordialasid. Tänasel päeval on ta leidnud omale uue väljakutse talisupluses ja ratsutamises, kuid endiselt meeldib talle ka jooksmas käia.

Tund päevas võiks ikka enda liigutamiseks leida

„Keskeltläbi tunnikese päevas leian ikka enda liigutamiseks. Viimasel ajal algab mu päev jääaugus suplemisega. Olen sellel alal alles õpipoiss, näiteks üks hea tuttav ütles, et pea peaks ka ikka vee alla panema, et temperatuur üle terve keha ühtlaselt jaotuks. Mina seda ei tee. Aga kindlasti on oluline pärast suplust soojus kehasse intensiivsete liigutustega tagasi võimelda, mitte kohe kuuma duši alla tormata. Võimlemine paneb energia liikuma ja toob seestpoolt soojuse nahani tagasi, tekitades kehast suure patarei, mille sooja kiirgust jagub õhtuni.”
Urmas on lugenud, et talisuplusega hakkab inimese ainevahetus tööle kuni 4 korda kiiremini  See tähendab, et viis minutit talisuplust võrdub organismi jaoks tunnikese intensiivse trenniga ning seda ütleb ka tema enesetunne. Aga ta lisab, et kõike tuleb võtta mõistusega.
Täna on Urmase uueks hobiks ratsutamine. Juhuste kokkusattumusena on ta kolme hobuse omanik ning ratsutamispisikuga nakatasid teda nii noorim tütar kui ka elukaaslane Hedi. Tänavu suvel sai muide isegi käidud 80 km pikkusel mitmepäevasel ratsamatkal, milleks Urmas oli tegelikult juba mitu aastat tagasi lubaduse andnud. Ja tulevikus oleks tore hobusega meetrikõrguseid takistusi hüpata.
„Kui näiteks jooksmise ajal liiguvad mõtted siia-sinna, siis hobuse seljas ununeb kõik! Loomad meeldivad mulle väga ning võin öelda, et 45 minutiga on särk seljas läbimärg. Matk oli ka paras katsumus, sest kui kümnest hobusest üks ehmub, siis reageerivad ka kõik teised ning kunagi ei tea, kuidas – kes hüppab kahele jalale, kes paneb 90 kraadi teises suunas ajama. Hobuse seljas peab olema tasakaalus, tegemist on ikkagi loomaga, kes võib ehmuda teeäärse kilekoti, linnu või haugatava koera peale. Ja kui aus olla, siis oli mu ettevalmistus väga lühike – pärast kolme korda hobuse seljas istumist sain tunda pärast matka, kui puusad on tundide viisi olnud asendis, milles nad kunagi varem pole olnud!”

Viimase numbri saad osta poest või spordime.ee keskkonnast – >