TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Urmas Põldre sünnipäevajooksu võitis Sander Jürs

1 minutit lugemist
Sander Jürs. Foto: Urmas Põldre

Sander Jürs. Foto: Urmas Põldre

Vanameister Urmas Põldre, kes eelmisel aastal korraldas oma 50 juubeliks jooksuvõistluse, jätkas traditsiooni kutsuda spordisõpru jooksma ka sel aastal ning viis eile oma kodukohas Rae vallas Järvekülas läbi taas mõõduvõtmise.

5,1 km pikkusel distantsil, mille rada kulges Järveküla kergliiklusteedel ja elamurajoonis tänavatel, läks kohe algul jooksu juhtima Sander Jürs (Sparta), kes ka võitis ajaga 17.14,97. “Võit tuli küllaltki lihtsalt. Olin puhkusel ja polnud peaaegu neli nädalat trenni teinud, lisaks sain puhkuse ajal köha külge, vahepeal oli isegi palavik. Seega üllatusin kui alguses suutsin joosta 3.10-3.15 km tempos. Viimased kaks kilomeetrit läksid raskeks. Andis tunda, et anaeroobset võimekust pole ja veidi segas ka köha, aga õnneks polnud vaja lõpus kõike välja panna,” rääkis Jürs ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Talle järgnes 5-6 mehest koosnev jälitajategrupp, millest väljus teisena M40 veteranideklassi kuuluv Tarmo Reitsnik (Treeningpartner) ajaga 18.04,63. „Hoidsin end distantsi esimesel poolel 3.-4. kohal, klubikaaslane Raido Raspel asus meist pisut eespool teisel positsioonil. Jooksime kiirusega 3.28-3.33 kilomeetri kohta. Minu eesmärgiks oli paras, kuid mitte üleliia pingutus, kuna ma ei ole eri trenni praegu teinud,“ ütles Reitsnik ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Kuigi Reitsnik silmas nii Kain Väljaotsa, Kristian Otloti jt, võttis ta distantsi keskel Raido Raspelile kõrvale, jätkates koos jooksmist. „Viimasel kilomeetril tundsin veel jõudu, et sammu kiirendada. Nii lõpetasin finišis 7 sekundit klubikaaslasest eespool. Tore oli ka autasustamisel Urmas Põldrelt käepigistus ja auhinnakott saada, mis sisaldas Jooksja käsiraamatut,“ kiitis Reitsnik. Kolmandaks tulnud M50 vanuseklassi parim Raiso Raspel sai lõpuajaks 18.14,02.

Naistest võitis jooksu Maris Terno ajaga 20.04,4. järgnesid veteranid Liliana Torn (Täppsportlased) ajaga 20.26,55 ja Mirjam Vint ajaga 23.02,3.

Jooksu korraldaja ja klubi UP Sport vedaja Urmas Põldre õige sünnipäev on 27. novembril. Osalustasudest koguti 412 eurot, mis lähevad klubi UP Sport liikme, Eesti kaheksakordse noortemeistri Kristian Otloti võistluskulude katsmiseks kevadisel gümnasiaadil Marrakechis.