TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

esilehtJooksmine

Ümber Viljandi järve jooksu rada kuivab jõudsalt, osalema oodatakse ligi 3000 inimest

1 minutit lugemist

Tavapäraselt peetakse 1. mail ümber Viljandi järve jooks, mis on Eesti kõige pikemate traditsioonidega rahvajooks. Viljandi järve jooksu osavõtjate arv on sel sajandil pidevalt tõusnud ning arvatavalt stardib mai esimesel päeval kell 12 ligi 3000 inimest ümber Viljandi järve jooksule ja kepikõnnile.

Et tänavu selgitatakse Viljandi järvejooksul Eesti esimesed välishooaja jooksumeistrid, siis on starti oodata ka suurt hulka Eesti paremaid kesk- ja pikamaajooksjaid. Suurem osa startijatest on harrastajad, kelle hulgas on palju neidki, kellele ümber Viljandi järve jooks on aasta vältel ainus rahvaspordivõistlus, millest osa võetakse.

1928. aastal esimest korda stardi saanud jooks on tänavu kavas 84. korda. Rajale on minemas ka mehi, kellele tänavune start on järjekorras juba enam kui poolesajas. “Senine registreerijate arv näitab, et huvi ümber Viljandi järve jooksu vastu on rõõmustavalt suur,” hindas Viljandi linnapea ja tänavuse jooksu korraldustoimkonna juht Loit Kivistik.

Telefonikõnes Jooksja veebiküljele ütles härra Kivistik, et hiline kevad ei pruugi jooksutingimusi mõjutada. “Viimasel nädalal on soojem ilm ja vihm peaaegu kogu lume sulatanud. Ise lootsin, et ehk jääb rajale natuke lundki, siis olnuks põnev,” märkis Kivistik naljaga pooleks. “Võrreldes eelnevate kevadetega on tänavu kuivamine kindlasti hilisem, ent nädal on veel aega ning vabalt võivad jooksupäeval olla täiesti tavapärased tingimused. See rajalõik, kus tugevamad jooksjad lõikavad järve kalda lähistelt, on igal aastal olnud märjem.”

Ümber Viljandi järve jooksule saab end interneti teel kirja panna aadressil www.sportinfo.ee ning registreerimine kestab reede hilisööni. Sel aastal ei kuulu Viljandi jooks järvejooksude sarja, kuid selline eripära ei muuda osalejate seisukohalt suurt midagi. Nagu ütles Kivistik ajakirja Jooksja viimases numbris, tekkisid linnavalitsusel erimeelsused jooksu teise korraldaja Staminaga ning seetõttu otsustati tänavu võistlus iseseisvalt läbi viia.

Lisame veel, et mai esimesel nädalal toimub Viljandis kaks suurt rahvaspordiüritust, mis kokku meelitavad linna enam kui 5000 tipp- ja harrastussportlast. Nimelt  antakse 5. mail kell 12 Viljandi staadioni esisest parklast start teisele suurele rahvaspordiüritusele ehk Mulgi rattamaratonile. Tavapäraselt on Viljandist alguse saav rattasõit avapauk kogu suve vältavale Eesti rattamaratonide sarjale Samsung Estonian Cup.

Viljandis pole aasta jooksul ühtegi teist perioodi, mil linnas oleks korraga nii palju sportlasi kui mai esimesel nädalal.