fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Ultrasportlane Rait Ratasepp avab hooaja 125+ km ultrajooksuga

1 minutit lugemist

Täna, 4. märtsil kohaliku aja järgi kell 23 stardib Rait Ratasepp TransGranCanaria ultrajooksul, kus ta ületab 125+ kilomeetri pikkusel distantsil enam kui 8000 tõusumeetrit. Kui kõik läheb ootuspäraselt, võiks selle aasta lõpuaeg jääda julgelt alla 20 tunni.

Rait Ratasepp on esimene eestlane, kes möödunud aastal distantsi edukalt 22 tunni, 35 minuti ja 42 sekundiga läbis, saavutades võistluse üldarvestuses 107. koha ning oma vanuseklassis 11. koha.

Eelmisel aastal oli Ratasepa kõige suuremaks väljakutseks mäest laskumine, mis pani sportlase jalad eriti proovile. Ratasepp hindab oma tänavuse võistluse ettevalmistuse väga heaks, mis annab enesekindlust ka rasketel ja sageli järskudel laskumistel vastu pidada, mis võivad kesta isegi tund või enam.

Ratasepp valmistus selleks ultrakatsumuseks Eestis mahuka 15-päevase jooksutsükliga, mille vältel läbis ta 380 jooksukilomeetrit, ning sellele järgnes 12-päevane treeninglaager Gran Canarial, kus sai rasketel tõusudel ja laskumistel jalad treeningvormi viidud.

„Seekord sai viimases ettevalmistusstaadiumis toimitud varasemast teisiti – 12 päeva jooksul sai mägedes ja osalt ka võistlusrajal joostud 160 km ja võetud enam kui 7000 tõusumeetrit. Kui esimeste mägijooksude järgselt (s.o. 12 ja 11 päeva enne starti) meenutas lihasvalu jalgades eelmisel aastal samal ultrajooksul kogetut, siis kuus päeva enne starti olid mäest laskumise lihased juba üsna heas seisukorras“ sõnas Ratasepp.

Samas nendib Ratasepp, et kuna TransGranCanaria ultrajooks ei ole tema selle aasta põhivõistlus, vaid kuulub suvel ees ootava 3-, 5- ja 10-kordse ultratriatloni ettevalmistusse, siis on selle ettevõtmise eesmärk eelkõige oma vaimu- ja tahtejõu treenimine hooaja põhisündmusteks. Kui kõik läheb edukalt, arvab sportlane, et tänavuse ettevalmistuse juures võiks 20 tunni piir olla alistatav.

Rait Ratasepp võistleb numbri all 654. Võistlust saab reaalajas jälgida http://transgrancanaria.livetrail.net/.

Rohkem infot ettevalmistuse kohta leiab Rait Ratasepa Facebookist, blogist „Ultraspordist, ausalt!“ või võistluse korraldajate lehelt http://www.transgrancanaria.net/en/.