fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

TriatlonUju, vänta, lippa!

Uju, vänta, lippa! Martin Veismani triatloniblogi

2 minutit lugemist

ratasTere, olen Martin Veisman, nii kaua kui mäletan on mulle alati meeldinud väljakutseid vastu võtta – teha miskit, mis vajab tahtejõudu ja tunnet, et “teeme ära!”. Sama tunne viis mind 9-aastasena Tartus Vanemuise teatrisse Mowgli etenduse peaosasse kui ka MTV Eesti saatejuhi konkursi võiduni. Eelmine aasta kohtusite minuga ETV Terevisiooni lainel. Hetkel olen kaasomanik ja tegevdisainer disainiagentuuris Ruum 414.Kõikide nende tegevusteni viis mind uudishimu, lähedaste toetus ja loomupoolne entusiasm, mis on osa minu karakterist. Eelmise aasta teises pooles sattusin abikaasa sõbranna pulmas Ain-Alar Juhansoniga kõrvuti istuma ja loomulikult rääkisime spordist ja mainisin talle, et olen aastaid Otepääl triatleetidele sõpradega kaasa elanud ja ükskord tahaks ise seda katsumust ette võtta. Ain-Alar andis mõista, et mõtleme midagi välja.

Minu sportlik taust on järgmine – käin igapäevaselt rattaga tööl (kevadest-sügiseni), kord nädalas mängin jalgpalli ja korvpalli. Olen läbinud elus 4 maratoni (parim 3:46, Helsinki 2012). Kevadeti teen kaasa orienteerumise päevakutel ja olen paar hooaega sõpradega Xdream seiklusporti väisanud. Mulle meeldib pidevalt võtta ette miskit uut, et ennast arendada ja kohtuda uute põnevate inimestega.

See kõik on mind toonud siia praegusesse hetke, kus teatan, et minu selle aasta suurim eesmärk on läbida hea enesetundega Ironman Otepää 70.3 poolpikk tritalon ja osa plaanist on seda kogemust teiega jagada. Minu suurim väljakutse on ujumine, eelmine nädal ujusin esimest korda elus krooli järjest 1 km (29:37) ja nädala enne seda esimest korda 250 m. Konna ujun kiiremini, aga kes ütles, et teekond peab lihtne olema. Mul ei ole kunagi olnud maanteeratast, olen sõitnud aastaid ühekäigulise rattaga. Väljakutse raames olen  sõitnud selle rattaga Tour d’öö sõpruskonnaga Tallinnast Tartusse ja ülemöödunud aasta läbisin endale üllatuseks Tartu Rattaralli 135 km ajaga 4:03, aga sihipärast trenni pole kunagi rattaga teinud. Jooksmisega olen kõige rohkem kodus, aga ei ole see aasta veel sammugi jooksurada ega linti kulutanud. Teen igapäevaselt tööd laua taga ja olen aastase lapse isa, mis tähendab, et tuleb aega hästi planeerida.

Alustasin kolm nädalat tagasi Ain-Alari poolt tehtud treeningkavaga ja ma ei oleks arvanud, et esimeste nädalate trennid on lihtsalt igapäeva ellu ülekantavad ja ei midagi kontimurdvat, vaja on järjepidevust. Näiteks olen igal nädalavahetusel pika matkatreeningu teinud lapsevankrit lükates, eelmine nädal läbisin 16 km kahe ja poole tunniga.

Käisin sel nädalal spordiarsti juures ja anti mõista, et peaksin kaalus 5 kilo vähemaks saama toitumise ja liikumisega, hetkel kaalun 85 kilo, kusjuures aasta alguses olin veel 89. Minu eesmärk on eelkõige Otepää triatlon läbida hea enesetundega, sest näen et eemärk saab olla eelkõige iseenda areng, see mitmes on koht ei oma minu arust harrastussportlasena erilist rolli. Aja eesmärgi olen hetkel seadnud 6 h peale (1h ujumine, 3h ratas ja 2h jooks).

Kavatsen korra nädalas kirja panna, kuidas vahepeal on läinud. Teie mõtted ja kommentaarid on igati oodatud.

Jälgi minu tegeimisi ka Instagramis https://www.instagram.com/martin_veisman/.