fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

TriatlonUju, vänta, lippa!

Uju, vänta, lippa! Kevad südames ja lihastes!

3 minutit lugemist

Kena kevadist neljapäeva! Eelmise nädala blogi lõpus mainisin, et hakkasin võtma toidulisandeid, et keha tihedast trennist ära taastuks. Esimesed kolm nädalat tundsin, et keha peab kenasti vastu kuna koormused olid väiksed ja harjusin 6 korda nädalas ennast liigutama. Üllatav, et esimesed väsimusmärgid tulid neljandal nädalal, kui mul oli kolm puhkepäeva. Uni oli kehv ja keha väsinud, selline tunne, et kõik on hästi aga energiat pole.

Konsulteerisin tuttavatega ja sain aru, et suuremate koormuste juures on vitamiinide ja mineraalide võtmine tavapärane praktika. Võtsin ühendust Lamberts Eesti esindaja Monika Timbergiga. Saime kokku, tutvustasin enda treeninglaani ja paari päeva pärast esitas valiku toidulisanditest, mis peaks mind taas kiirema rongi peale aitama. Sain kätte kasti valgete purkidega ja korraks mõtlesin, et kas tõesti on nõnda palju lisavurtsu vaja, aga peale selgituste saamist sain aru, et tegelikult on see kõik vajalik. Hommikuti võtan d-vitamiini (4000IU) ja kalaõli (omega-3 ja -6), mis on üldfüüsilise ja immuunsuse säilitamiseks ja multivitamiin ja mineraalide kompleks MultiGuard Sport, mis mõeldud just treenivale inimesele. Õhtuti võtan magneesiumi ja peale suuremat pingutust liigeste jaoks glükosamiini. Kuu enne Ironmani 70.3 Otepää starti tuleb juurde b-vitamiini kompleks, mis peaks organismi ergutama ja võistluse ajal magneesiumi pulbrit. Viimaseks uue asjana, mida kunagi ei ole võtnud on All-In-One spordijoogipulber, mis on aitab kiirendada taastumist ja vähendab lihasvalu. Ongi kõik, alguses tundus palju, aga kui kasutama hakata, siis on see nüüd osa minu igapäevasest rutiinist.

Liigun möödunud nädala juurde. Ratast olen sõtkunud ainult spordisaalis, all on kuskil 120km. Võtsin eelmine nädal oma ühekäigulise linnaratta välja, käisin sellega hoolduses ja nüüd saab vähemalt tööle sõita. Sel nädalal saan kätte ka oma esimese maanteeratta. Hooaja eel olin pannud plaani, et ostan järelturult alumiiniumratta, aga treener Ain-Alar soovitas teha kohe järgmise sammu, et kui juba trenni teen 6 nädalas, siis võiks olla ka ratas selline, millega ka võistlusel ennast hästi tunnen. Täna lähen järele Bottecchia rattale ja valin siis välja maanteekinga, millega sõita. Minu eelneva kogemus kingadega sõita pärineb üle eelmisest aastast, kui ostsin kõige soodsama maastikukinga ja panin oma ühekäigulisele linnarattale pedaalid, et nendega sõita saaks. See oli juba minu jaoks kõva edasiminek. Vahepeal mõtisklesin isegi selle üle, et selle linnarattaga minnagi Otepää kupleid võtma Ironmani raames. Lõpuks otsustasin, et kui juba teha täiega, siis täiega, siis ei saa tehnika taha peitu minna.

Õues olen jooksmas käinud kolmel korral ja tunne läheb järjest paremaks, pulssi hoian 130-135 juures ja jalad on juba päris mõnusad, 6:30 kannatab kesta küll. Võistlusel tahaks 5:30 tempot hoida, et kahe tunni sisse ilusti mahtuda. Üks aspekt, mida ma ei olnud varem mõelnud 6 tunni alistamisel on see, et vahetusalas läheb samuti aega, on mida õppida.

Ujumisega olen viimasel nädalal rohkem rahul, sest hakkan aru saama, kuidas oleks õige ujuda. Minu vees sulistamine õigete liigutustega veel ei sarnane, aga iga kord liigun lähemale. Palju aitab kaasa ka Polar Vantage V spordikell, mis automaatselt basseini pikkuseid loeb. Peale eelmise nädala postitust kirjutas mulle paar soovitust facebooki Martin Käärik, kes on iseseisvalt oktoobrist alates ujumisega tegelenud ja oma 100m aja viinud 1:50 juurde. Ta soovitas vaadata kahte videot, millest sain päris palju kasu, vaadake äkki toimib ka teile. Võrdluseks minu 100m aeg on hetkel kuskil 2:40

Esimene video räägib kolmest põhilisest veast, mida krooli ujudes tehakse.


Teine video on minu arust veel parem. Effortless swimming kanal youtubes, kus fookuses on ujumistehnika. Sellest videost sain palju kasu, vaadake videost, kui räägitakse „Power diamondist“ ehk kuidas kõige rohkem jõudu saada tõmbele. Esimesed 600m trennis jõudsin seda teha, aga siis läksid käed makaroniks ja edasi läks raskeks, nii et on kuhu püüelda.

Kokkuvõtteks olen endiselt entusiastlik ja rõõmus, et selle tee ette võtsin ja ausalt tahaks isegi teha rohkem trenni kui plaanis kirjas, aga oluline on ikka pere ja töö lainel samuti täiel rinnal olla. Olge mõnusad ja kohtume peagi.

Toidulisandina kasutan Lamberts Eesti tooteid, küsige neilt nõu saate kindlasti abi

Minu igapäevased pildid ja videod leitavad instagrammist @martinveisman.

Nädala videokokkuvõte: