TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

KergejõustikMuud alad

TV 10 Olümpiastarti algab Võrus, mitmevõistluse finaaletapp peetakse Kuressaares

2 Minutit lugemist
TV10 hooaja avamine. Foto: Priit Mürk/ERR.

TV10 hooaja avamine. Foto: Priit Mürk/ERR.

ERR-i uudistemajas toimunud TV 10 Olümpiastarti võistlussarja 49. hooaja esitlusel jagati tähekesi suvel sarjas rekordeid püstitanud noortele, esitleti uue hooaja võistlussärki ja räägiti olümpia-aasta väljakutsetest. Sarja avaetapp toimub 7. detsembril Võrus, mitmevõistluse finaaletapp peetakse Kuressaares 15.-17. juunil.

Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi ja Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa tunnustasid 49 aastat kestnud võistlussarja. “TV 10 Olümpiastarti on justkui püramiidi tugi mitte ainult Eesti kergejõustikule, aga ka teistele aladele. Paljud tipud on just selles sarjas teinud oma esimesed sammud spordis. Kui üks sari on ETV ekraanil 49 hooaega vastu pidanud, siis on ta järelikult väärt sari. Ma ei kujuta ettegi, kui seda poleks ja mul on väga hea meel, et see jätkub, loodetavasti ka järgmised 49 aastat,” rääkis Erich Teigamägi. “Olümpia-aasta valguses loodan ma, et Tokyosse jõuab vähemalt kümme kergejõustiklast, üle selle oleks juba väga hea tulemus,” lisas alaliidu president.

Urmas Sõõrumaa sõnul on EOK eestvedamisel Kuressaares toimuval finaaletapil kavas taas korraldada ka olümpiapäev, kuhu kutsutakse tippe erinevatelt aladelt. “Tokyo olümpiale mõeldes jõuab sinna loodetavasti 40-45 Eesti sportlast,” arvas ta.

Noorena sarjas edukalt võistelnud kaugushüppaja Ksenija Balta rääkis olümpia-aasta väljakutsetest. “Ma alustasin kunagi TV 10 Olümpiastarti sarja valestartidega, aga läbi selle õppisin palju – valasin oma pisarad ära ja unistasin edasi. See sari andis mulle tuule tiibadesse ja ma väga soovitan, et kõik saaksid seda kogeda. Just neid emotsioone, sest see annab teadmise, et ebaõnnestumise järel tuleb alati püsti tõusta ja edasi minna,” meenutas Balta. “Tokyosse pürgimine on tehtud keerulisemaks, sest norm on väga kõrge. Teine variant sinna jõuda on reitingusüsteemiga, aga mina reitingu peale eriti ei tahaks loota. Tahaksin normi 6.82 ikka ära hüpata ja siis rahuliku südamega olümpiale sõita,” lisas Balta.

Rekorditähekese said eelmisel suvel vanema vanusegrupi üheksavõistluse rekordi 8546 punktini viinud Harry Richard Jääger (Pirita Majandusgümnaasium, treener Mairo Tänav (Tänak)) ja Marta Ründva (Saue Gümnaasium), kes viis suvel noorema vanusegrupi kuuevõistluse rekordi 5181 punktini. Ründva treener on Ester Legonkov, kelle käe all võistles kunagi sarjas ka Ksenija Balta. Ühtlasi sai Ründva uueks hooajaks võistlejanumbri 1. Olümpiavõitjad Jaak Uudmäe ja Erki Nool allkirjastasid TV 10 sarja diplomeid ja jagasid näpunäiteid, mida tuleks noortel tippu jõudmiseks teha.

TV 10 Olümpiastarti on 1971. aastast Eesti Rahvusringhäälingu ja Eesti Kergejõustikuliidu koostöös toimuv sari, millest on sirgunud 26 olümpiamängudele jõudnud kergejõustiklast ja kogemusi saanud paljude teiste alade koondislased.