TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Suusatamine

Tuuli Tomingase kukkumine rikkus Eesti neliku teatesõidu

1 Minutit lugemist
Tuuli Tomingas. Foto: Jarek Jõepera

Tuuli Tomingas. Foto: Jarek Jõepera

Eesti teatenaiskond lõpetas täna Austrias Hochfilzenis jätkunud laskesuusatamise maailmakarikaetapil 4×75 km teatesõidu 21 naiskonna konkurentsis 18. kohal, kusjuures Tuuli Tomingas hoidis enne kukkumist Eestit kõrgel kuuendal kohal.

Avavahetust sõitnud Regina Oja kasutas lamadestiirus ära ühe lisapadruni ja lahkus tiirust 11. kohal (+13,8). Püstitiirus võttis ta kaks lisapadrunit, mis langetas Eesti 14. kohale (+29,9). Samas tubli sõiduga võttis Oja viimasel ringil liidrilt viis sekundit tagasi ja andis vahetuse üle liidrist 14,9 sekundit hiljem.

Tuuli Tomingas alustas teist vahetust suurepäraselt, lastes lamadetiirus kõik märgid ilma lisapadruneid võtmata alla, tõstes sellega Eesti naiskonna 6. kohale (+21,0). Paraku enne püstitiiru kukkus Tomingas suusaringil, kuna võttis kurvi liiga suure hooga. Suusaklambrid nihkusid veidi suuskadel ja Tomingasel kulus hulk aega, et uuesti rütmi kätte saada. Püstitiirus kasutas ta ära kõik kolm lisapadrunit ning Eesti langes 13. kohale (+1.24,9). Oma vahetuse andis ta üle 14. kohal (+1.55,7).

Kolmandat vahetust sõitnud Johanna Talihärm vajas lamadestiirus ühte ja püstitiirus kolme lisapadrunit. Kõik see võttis aega ja ta andis Grete Gaimile vahetuse üle 14. kohal (+3.06,5). Ankrunaisel Grete Gaimil ei sujunud lamadestiirus laskmine. Abi ei olnud ka kolmest lisapadrunist ning tal tuli suusatada kaks trahviringi. Püstitiirust pääses eestlanna kolme lisapadrunit kasutades. Gaim tõi Eesti naiskonna finišisse 18. kohal (+6.36,5) ehk lõpetajatest eelviimasena. Eestist jäi tahapoole Soome nelik. Liidrilt ringi sisse saanud Lõuna-Korea ja Bulgaaria võeti rajalt maha.

Naiste teatesõidu võitis Norra, kes tänu viimaste vahetust sõitnud Marte Röiselandile tõisis viimase vahetusega liidriks. Norra kasutas ära seitse lisapadrunit ja pidi sõitma ka ühe traviringi. Teise koha sai Venemaa (0+5; +8,2) ja kolmanda koha Šveits (1+9; +1.04,1).