Ajakiri Jooksja ilmub alates 2009. aasta kevadest, mil avanumbri kaanel poseeris Ksenija Balta ning pandi alus ühe kõige populaarsema spordiala erialaajakirjale Eestis. Jooksmine on kogu spordi alustala, nii tippspordis kui rahvaspordis, samuti üks neist spordialadest, mida on kõige lihtsam ja mugavam ka harrastajatel viljeleda ning oma tervist sellega tugevana hoida. Jooksja kajastab siiski mitte ainult jooksmist, vaid kõiki vastupidavusalasid, millega Eestis tegeleda saab. Nendest populaarsemad on jalgrattasõit, triatlon, suusatamine, ujumine, viimasel ajal ka järjest rohkem matkamine ja erinevad ekstreemspordialad.

Jooksja kaasautorite ring on lai ja hõlmab nii professionaalseid ajakirjanikke kui ka oma ala entusiaste, kes ei pea paljuks oma treening- ja võistluskogemusi huvilisteli jagada. Jooksjas ilmuvad artiklid nii võistluste, treeningute kui ka huvitavate persoonide kohta, räägitakse toitumisest ja taastumisest ning kõigest mis sporditegemise juurde käib. Ajakiri Jooksja on mõeldud sportliku, tahtejõulise ning elus eesmärke seadva ja nende poole pürgiva inimese abiliseks. Kogu meie elu on näitlikult nagu üks pikk jooks koos tõusude ja langustega, võitluste ja võitudega, valude ja kaotustega, meeldivate kaaslastega ja sõbralike konkurentidega.

Jooksja ilmub nüüd ka tänapäeva trende ja lugejate soove arvestades ka digitaalselt ning värskelt loodud uus platvorm sai viimased uuendused 2020.a. lõpuks, selleks ajaks sai värskendatud Jooksja veebileht, et tuua lugejateni operatiivsemaid ja veelgi laiemat spektrist uudiseid lisaks iga kahe kuu tagant ilmuvale ajakirjale. Samuti on nii paberajakiri kui elektrooniline väljaanne ja Jooksja koduleht heak väljundiks neile reklaamiandjatele, kes soovivad oma üritusi, kaupu või teenuseid tänu aktiivsele ja teadlikule sihtgrupile Jooksja kaudu tutvustada ja teklaamida.

Soovime teile head Jooksja lugemist ja sealt saadud näpunäidete ja emotsioonide igakülgset positiivset rakendamist!

Donatas Narmont

Jooksja väljaandja