Jooksmine

TTÜ jooksu võitis teist korda Karl Mäe

1 minutit lugemist
Karl Mäe võitjana finišis. Foto: TTÜ fotoklubi

Täna õhtul anti Tallinna tehnikaülikooli staadionilt start järjekordsele TTÜ tudengijooksule, mille 6 kilomeetri pikkuse (jooksjatel käe peal olnud kellade GPS näitas ligi 7 km) distantsi võitis teist aastat järjest Karl Mäe. Ta jõudis staadionile tagasi finišisse ajaga 22.10. Teise koha sai Marti Medar 22.55-ga Kolmandaks tuli Igor Skatško ajaga 23.41.

“Eks tagaaias ja enda kooli korraldatavatel võistlustel tuleb end ikka maksma panna. Täna alustasin rahulikult, ei hakanud rabelema,” rääkis Jooksuportaalile TTÜ-s informaatikat õppiv Karl Mäe, kes esimesel tõusul hoidis Marti Medari järgi ja jooksis ligi kaks kilomeetrit temaga koos. “Pärast seda tegin väikese vahe sisse ja hakkasin enda jaoks mõnusa tempoga käiku sees hoidma, ja nii lõpuni välja. Tunne oli väga hea, kuid rada väga raske.”  Umbes kilomeeter enne lõppu pidid jooksjad võtma Nõmme tõusus ja minema üle TTÜ silla ning pärast seda otse alla tagasi. Lisaks tuli jooksjatel metsas palju kurve võtta. Tänavu ei olnud rada samasugune kui eelmine aastal. Seekord joosti vastupidises suunas ning lisatud oli Nõmme tõus, mida samuti mullu polnud.

Marti Medar tunnistas Jooksuportaalile, et 23,3 kilomeetrit Tartu jooksumaratonilt on tal veel pühapäevast jalgades. “Eile ja üleeile oli jalad veel täiesti pakud, aga täna sai vähemalt joosta. Enne starti teadsin, et teine koht on täna minujaoks maksimaalne tulemus, sest Karl on väga heas hoos ja teda võita on praegu ikka väga raske,” ütles esimest korda tudengijooksul kaasa löönud Medar. “Jooksin targalt, sest tahtsin end nii tagasi hoida kui võimalik. Laupäeval osalen Tartu kevadjooksul ning loodan joosta 10 km maanteejooksu isikliku rekordi,” lisas Medar.

Naistest osutus tudengijooksul kiireimaks Laura Maasik TTÜ majandusteaduskonnast ajaga 26.19. Teisena lõpetas Astrid Mai Barsegjan 26.37-ga. Kolmas koht kuulus TTÜ matemaatika-loodusteaduskona tudengile Kristel Metslale 26.58-ga. Kokku lõpetas jooksu 187 osalejat. Starti pääsemiseks ei pidanud tingimata olema TTÜ tudeng. Jooksust võisid osa võtta kõik, kes soovisid. Esimene tudengijooks toimus 2012. aastal, Toona selgitati Nõmme Spordikeskusest alanud 7,5 km pikkuse jooksu raames välja tudengite Eesti meistrid. Esimese jooksu võitsid Keio Kits ja Liina Luik