Triatlon

Triatloni Euroopa meistrivõistlused Otepääl jäävad ära

1 minutit lugemist

Euroopa Triatloni Liidu juhatuse otsusega jäävad 28.-30.08.2020 Eestis toimuma pidanud triatloni Euroopa meistrivõistlused ära.

Vaatamata kõigi osapoolte pingutusele on Euroopa Triatloni Liidul väga kurb teatada, et augusti lõpus Tartus toimuma pidanud Tartu Mill Euroopa meistrivõistlused on tühistatud.
Arvestades Covid-19 pandeemiast põhjustatud olukorda Euroopas ja kasvavaid piiranguid Eestisse reisimisel, ei suuda korraldajad tagada kõigi võistlejate kohalolekut ja seetõttu võrdset konkurentsi.

Üha suurenev nakkushaiguste arv kogu Euroopas suurendas ka ohtu, et sündmus võidakse katkestada võistluste kuupäevale lähemal ajal.  Sellest lähtuvalt tehti otsus Euroopa meistrivõistlused ära jätta enne stardinimekirjade koostamist.

ETU president Renato Bertrandi ütles: „See on esimene kord 35 aasta jooksul, kui ei toimu ühtegi Euroopa meistrivõistlust ja seetõttu teavitame selle tühistamisest väga raske südamega. Meie siiras ja südamlik tänu kuulub Eesti Triatloni Liidule ja võistluste korraldajale MTÜ Sportlik Eesti, kes mõlemad tegid ürituse ettevalmistamisel suurt tööd. Loodame, et nad teevad pakkumise 2021. aasta ürituseks. ”

Kõigile Eesti Triatloni Liidu kaudu registreerunud sportlastele tagastatakse registreerimistasu augustikuu jooksul.