TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Triatlon

Triatleet Javier Gomez nimetati Hispaania aasta parimaks meessportlaseks

1 minutit lugemist

Ajal, mil Eestis ei ole aasta parimate sportlaste hääletus veel lõppenud, jagati tegijamatele auhindu aga Hispaanias, kus aasta meesportlase auhind läks esmakordselt triatleedile, tänavuse hooaja maailmameistrile Javier Gomezele.

Parimaks Hispaania sportlaseks valitud  Javier Gomez (vasakul) koos Hispaania kuninga Felipe ja kuninganna Letiziaga. Foto: Scanpix

Parimaks Hispaania sportlaseks valitud Javier Gomez (vasakul) koos Hispaania kuninga Felipe ja kuninganna Letiziaga. Foto: Scanpix

Gomeze hooaeg 2014. aastal oli mehe enda sõnul täiuslik, mida kinnitab ka tema domineerimine triatloni eliitsarjas, mille üldvõit tagas hispaanlasele juba elu neljanda WTS-sarja maailmameistritiitli. Lisaks osales Gomez septembri alguses ka poolpika triatloni MM-il Kanadas, kust ta samuti kuldmedaliga naases.

Austava “Premio Nacional Don Felipe de Borbon” tiitli andis 31-aastasele triatleedile üle Hispaania kuningas Felipe VI isiklikult. Varasemalt on sama tiitliga autasustatud näiteks sellised Hispaania spordikuulsusi nagu tennisist Rafael Nadali, vormelisõitja Fernando Alonsot, korvpallur Pau Gasoli ja vutimängija Xavi Hernandezit.

Gomez ei ole siiski esimene triatleet, kes enda koduriigis aasta sportlaseks on nimetatud. Möödunud hooajal pälvis Belgias samasuguse au Hawaii Ironmani võitnud Frederik van Lierdele. Samuti on riigi parima sportlase auhind ette näidata ka Marko Alberti heal konkurendil, uus-meremaalasel Cameron Brownil.