fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

JooksmineUudised

Treeningpartneriga liitunud Mari Boikov tegi võimsa arenguhüppe

1 minutit lugemist
Mari Boikov koos klubikaaslase Janar Juhkoviga pärast Valencia maratoni. FOTO: erakogu

Ultrajooksja taustaga ja 100 km jooksu Eesti rekordi omanik, 27-aastane Mari Boikov on viimaste kuudega teinud võimsa arenguhüppe pärast seda, kui liitus klubi Treeningpartneri juhendatava Urmas Randma treeningrupiga.

Valencia maratonil püstitas Boikov isikliku rekordi 2:52.04. Enne seda oli tema tippmark Tartu linnamaratonil joostud 2:56.05, mis tagas võidu. “Valencias proovisin algul minna 2:50 tempos. Esimene pool läks ilusti 4.00 kilomeetri kohta, teises pooles veidi kiirus langes, aga “haamrit” ei saanud, kestsin ilusti ära,” rääkis Boikov Jooksuportaalile. Tallinna maratonil võitis ta oma esimese Eesti meistrivõistluste medali – pronksi ajaga 2:58.19. Saaremaa kolme päeva jooksu esimesel päeval läbis Boikov 10 kilomeetrit 37.07-ga, mis on samuti tema isiklik rekord.“Treeningplaanid on muutunud, teen lõigu- ja mäetrenne, eks selle pealt kõik tuleb. Varem tegin neid asju vähe,” arvas Boikov. Ultrajooksjana on tal kõva põhi all ning keha talub koormusi hästi, mille peale treeninguid ehitada. Treener Urmas Randma juhendatavasse Treeningpartneri gruppi läks ta ise, ilma, et keegi oleks teda sinna kutsunud. “Olin kaks aastat ühe koha peal tiksunud. Ultrajooksud koormasid organismi natuke ära, enam ei tahtnud ega viitsinud. Vaja oli muudatust,” põhjendas Boikov Randma grupiga liitumist.

Kas ultrajooksja karjäär on nüüdseks lõppenud? “Kas just nüüd lõppenud, aga eks mõneks aastaks jääb kõrvale küll. 100 kilomeetri peale võib ka 30-40 aastaselt tagasi minna. Esialgu prooviksin maratoni. Trennis mõne pikema otsa võib teha,” arvas Boikov.  Kolme nädala pärast plaanib ta Vändra maratonil kaasa lüüa ja kõigil kolmel päeval maratoni proovida. “Hooaeg on läbi, enam pole vaja midagi hoida,” lisas Boikov.
Järgmisel aastal sihib ta maratonis lõpuaega 2:48. “Kohti, kust ennast veel parandada saab,  jagub. On kaks võimalust, kas lähed arenguga edasi või jääd seisma, eks riske peab võtma,” lausus Boikov. Suvel palavaga ja mägedes joostes võttis ta kaalust alla. “Praegu on küll iga päev ikka jäätisetopsik ees. Pastat ja riisi ma ei söö. Olen rohkem salati ja magusa sööja,” ütles Boikov.
JOOKSUPORTAAL