JooksmineSeiklus ja matkasport

Tõrva Ekstreemjooks tuleb taas!

2 minutit lugemist

Kõikidel (ekstreem)jooksusõpradel on võimalik ennast proovile panna 18. mail Mulgimaal toimuval Tõrva Ekstreemjooksul!

Tõrva Ekstreemjooksu käigus tuleb osalejatel lisaks maastikul jooksmisele ka hüpata, roomata ja ronida, et ületada erinevaid looduslikke ja tehislikke takistusi.

torva_ekstreem_2018-4928Takistuskross ehk maastikujooks koos erinevate takistuste ületamisega on Eestis järjest rohkem populaarsust koguv spordiala ning Tõrvas on taolisi üritusi korraldatud juba 2016. aastast.

Võistlusrajad kulgevad Tõrva Gümnaasiumi pargis ja Tõrva terviseradadel – rajal on kokku paarkümmend takistust ja võistlejad jõuavad traditsiooniliselt ka Vanamõisa järve äärde, kus neil tuleb vette hüpata ka Vanamõisa hüppetornist. Kui kõrgelt ja mis stiilis, otsutab iga osaleja ise. Lisaks on Tõrva Gümnaasiumi  staadionile rajatud eraldi nn publikukatse, kus ca 75m pikkusele lõigule on paigutatud korraga mitmeid takistusi.

Võistluspäeva avab kell 12:00 alguse saav 4km pikkune noortejooks, millele järgneb 12km pikkune põhivõistlus ja 8km lühijooks. Noorte- ja põhivõistlusest saab osa võtta nii individuaalselt kui 3-liikmeliste võistkondadega, lühivõistlus on mõeldud ainult üksikosalejatele.

Tõrva Ekstreemjooksu käigus selguvad ka tänavused Eesti meistrid takistuskrossi lühi- ja standardrajal ning eraldi ka noorte arvestuses. Tõrva võistlus on ka takistuskrossi Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsioonivõistluseks Eestis ehk viiel parimal põhivõistluse lõpetajast mehel ja naisel on võimalik minna juuni lõpus Poolas toimuvatele Euroopa tiitlivõistlustele.

Võistluse peakorraldaja Siim Ausmees julgustab Tõrva Ekstreemjooksust osa võtma kõiki spordisõprasid, kes tahaksid osaleda põneval ja tavapärasest erineval jooksuvõistlusel. „Osalejad ei peaks laskma ennast eksitada sõnapaarist „Eesti meistrivõistlused” ega mõtlema, et tegemist on sellise võistlusega, kuhu harrastussportlasel asja ei ole,” selgitas Ausmees. Tegelikult võiks ja peaks võistlema tulema kogu perega.

torva_ekstreem_2018-5406Põhjusel, et noorte-, lühi- kui ka põhivõistlus toimuvad samal võistlusrajal ja osalejatel tuleb vaatamata distantsile ületada enamjaolt samu takistusi, siis on kogu ettevõtmine planeeritud nii, et see oleks jõukohane kõigile osalejatele. Korraldajate jaoks on oluline turvalisus, mistõttu on alati võimalik jätta mõni takistus läbimata.

Lisaks on oluline mainida, et Tõrva Ekstreemjooksul on igal distantsil vanusepõhised võistlusklassid. See tähendab, et võistlemine toimub omaealiste vahel. Lühivõistlusel on ka eraldi mees- ja naisharrastajate võistlusklass, mis võimaldab ekstreemjooksust osa võtta ka neil spordisõpradel, kes vanusest tulenevalt peaksid osalema põhivõistlusel, kuid ei soovi mingil põhjusel niivõrd pikka distantsi läbida.

Soodushindadega registreerimine Tõrva Ekstreemjooksule on avatud aadressil https://www.sportos.eu/ee/et/torva-ekstreemjooks-2019/. Eelregistreerimine kestab kuni 12. mai südaööni ning hilistel liitujatel on võimalik registreeruda ka võistluspäeval kohapeal. Kõiki lõpetajaid ootab traditsiooniliselt erikujundusega osalejamedal!

Tõrva Ekstreemjooksu peakorraldajaks on Eesti Multispordi Liit koostöös spordiklubiga Meie Liigume ja Mulgimaa Spordiklubiga.