fbpx
Jooksmine

Toimus 1. Eesti Maastiku Maraton

1 minutit lugemist

Pühapäeval, 11. oktoobril toimus 1. Eesti Maastiku Maraton – 42 kilomeetri pikkune maastikujooks läbi Põhja-Eesti kaunimate maastike.

Võistlusrada algas Lahemaa Rahvuspargist Kõnnust ja lõppes Põhja-Kõrvemaa looduskaitseala keskuses Aegviidus. Võistlejad läbisid maratonidistantsi jooksul laudteid mööda Viru raba ja Suru suursoo, ronisid Paukjärve ja Jussi järvede vahelistel järskudel oosidel ning jooksid läbi asustamata Kõrvemaa metsade ja nõmmede. Eriliseks tegi jooksuvõistluse asjaolu, et katkestamine ei olnud juhendi kohaselt võimalik, kuna rada läbis Eesti vähim asustatud piirkonna, kuhu juurdepääs mootorsõidukitega puudub.

Maratonil osales kokku 171 jooksusõpra (neist 54 naist). 1. Eesti Maastiku Maratoni võitis meestest Matt Rammo (Treeningpartner) ajaga 3:12.01, talle järgnesid Sergei Rjabõškin (SRD SK) ajaga 3:20.16 ja Indrek Ots ajaga 3:21.01.

Naiste esikoha jagasid võrdse ajaga 3:56.49 lõpetanud Merit Kalavus ja Marion Tibar, kolmanda koha sai Kaidi Keir Kukk, kellel kulus distantsi läbimiseks 4:01.45. Liina Luik võttis jooksu treeninguna ja lõpetas 10. kohaga ajaga 4:26.53.

Võistluse peakorraldaja Timmo Tammemäe sõnul tekkis maastikumaratoni korraldamise idee asjaolust, et erinevalt muust maailmast on Eestis maastikujooks ehk trail-running vähe levinud, kuigi tegemist on ühe maailmas kiiremini areneva jooksuvõistluse liigiga. Võistluse korraldajate eesmärk on muuta maraton rahvusvaheliseks mõõduvõtuks, mis oleks ühtlasi Eesti kauni ja puhta looduse visiitkaardiks. Samuti on korraldajate eesmärgiks pakkuda jooksusõpradele hooaja lõpetuseks tõeliselt erilist ja meeldejäävat väljakutset. Ka järgmisel aastal toimub Eesti Maastiku Maraton oktoobri teisel nädalavahetusel.

Eesti Maastiku Maratonil oli ka heategevuslik eesmärk – osavõtutasudest annetatakse osa Aegviidu koolile interaktiivse õppetahvli ostmiseks ja samuti toetatakse Eesti tugevaima seiklusspordi võistkonna Estonian Ace Adventure Team lähetamist novembrikuus Brasiilias Pantanalis toimuvatele maailmameistrivõistlustele.

Uudise allikas: ERR Sport