Uudised

„Tipust Topini“ jõudis Piritale

1 minutit lugemist

Laupäeva varahommikul Suure-Munamäe tipust lähte saanud ja terve nädalavahetuse kestnud teatejooks Tipust Topini jõudis pühapäeva õhtutundidel Piritale. Lõpujoone ületasid kõik startinud 100 kümneliikmelist võistkonda.

„Tuleb tunnistada rahuolu, hoolimata palavast ilmast sujus jooks suurepäraselt ja kõik jooksjad jõudsid kenasti Munamäelt Piritale “ lausub peakorraldaja Sten-Eric Uibo, „kahe päeva ja öö jooksul juhtus sellise osalejate hulga puhul loomulikult nii mõndagi, märkimisväärseim vahejuhtum oli ühe saateauto kerge kokkupõrge karuga, millest õnneks mõlemad osapooled pääsesid vaid ehmatusega“ muigab Uibo.

Üritusest võttis osa ajakiri Jooksja tegevtoimetaja Eva-Maria Vaher. “Osalesin TipustTopini jooksul kolmandat aastat järjest ja seekord saime taas kuuma ilma trotsida. Meie meeskond jooksis Munamäelt Piritale 29 tunniga ja selle sisse jäi taaskord nii palju muljeid, et neid ei saa kuidagi sõnadesse panna. See on jooks, kus peab igaüks ise osalema, et tunda seda meeleolu, kuidas on kõik ühe eest ja üks kõigi eest lihtsalt mööda lõputut maanteed Tallinna poole joosta. Seda nii lõõskava päikese käes kui rõske ööpimeduse ajal.

Esimene etapp on tore ja pead vaatama, et kogu jõudu välja ei pane. Teine etapp on enda jõudude jagamine – väike väsimus on sees, kuid on ka teadmine, et üks kord tuleb veel rajale minna. Kolmandale etapile minnes tunned, kuidas keha tahaks magada, jalad tahaks seinale puhkama, kuid vaim on nii valmis minema, sest meeskonna toetus on seljataga ja meeleolu rajal ülev.

Kui võimalik, siis kindlasti võtke sõbra kutse meeskonnaga liituda vastu! Ega sinna enam varsti muul viisil registreeruda ei ole võimalik. Kohad täituvad minutitega,” rääkis oma kogemusest Eva-Maria.

Järgmine Tipust Topini jooks toimub juunis 2024.