TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

SuusatamineUudised

Tippsuusatajad kutsuvad harrastajad endaga mõõtu võtma

1 Minutit lugemist

16. aprillil toimub Kääriku suusastaadionil Nõo Lihavürst Kevadsprint 2011. Tegemist on lõbusa 100m suusasprindiga klassika tehnikas, kust võivad osa võtta kõik, kes on varem lund ja suuski näinud.

Andres Kollo, Kein Einaste, Vahur Teppani ja Peeter Kümmeli korraldatav suusahooaja suur lõpuvõistlus, toob stardijoonele eesotsas Jaak Mae ja sprindikoondisega, kogu Eesti suusakoondise. Lisaks on võistlusel nii naistele kui ka meestele harrastajateklassid, mis annavad suusafännidele hea võimaluse Eesti parimatega rinda pista.

Paaristõugete ja elektroonilise ajavõtuga korraldatakse taolist üritust Eestis esimest korda. Suusarajale on tehtud kiirusvõistluse tarbeks klassikajäljed ning rada on 100% siledal maal ja maksimaalselt kõrgtasemeliselt ettevalmistatud. Korraldaja Peeter Kümmeli sõnul, on 100m niivõrd lühike distants, et kõikidel osalejatel on võrdsed võimalused ning võib juhtuda, et harrastajateklassis osalev sportlane teeb Eesti parimatele ära.

“Võistluse idee on leida Eesti kiireimad suusamehed – ja naised ning viia sari riigipiiridest kaugemale, et järgnevatel aastatel oleks põhjust selgitada välja maailma kiireimad inimesed,” kommenteeris Kümmel. “100m distantsil saab igaüks kiidelda kui kiire ta treeningutel on. Nüüd on suusahuvilistel harukordne võimalus seda avalikkusele ja teistele suusatajatele tõestada.”

Stardis kehtib kergejõustiku reegel, mille kohaselt tähendab valelähe diskvalifitseerimist. Finišis kehtib seevastu suusatajatele tuttav reegel: aeg fikseerub, kui klamber ületab finišijoone.

Jaak Mae, Peeter Kümmel, Karel Tammjärv, Aivar Rehemaa, Timo Simonlatser, Kein Einaste ja paljud Eesti laskesuusatajad ning erinevate alade tipptegijad on juba registreerunud. Korraldajate sõnul võivad osalema tulla kõik suusahuvilised, et selgitada välja Eesti kiireim suusamees – ja naine. Ühtlasi pannakse kevadsprindiga ilus punkt Eesti suusahooajale.

Ajakava laupäev 16.04.2011

13.00-14.00 soojenduseks avatud soojendusrada
14.00-14.30 M, M harrastajate eelringid
14.30-15.00 N, N harrastajad, M, M harrastajad ¼ finaalid
15.00-15.30 N, N harrastajad, M, M harrastajad ½ finaalid
15.30 N harrastajad, N, M harrastajad, M finaalid

Võistlejad loositakse 4-liikmelistesse sõitudesse, millest kaks paremat liigub edasi järgmisesse ringi. Iga võistlusklassi kuus parimat saavad autasustatud ja õhtul jätkub tähistamine ööklubis Comeback. Lisaks grillshow Nõo grillmeistritelt.

ERR SPORT