Muud aladOrienteerumine

MMi lühirajal 13. koha saanud Timo Sild: läksin kaameramehest segadusse

1 minutit lugemist
Timo Sild. Foto: Eesti Orienteerumisliit

Eesti meesorienteerujatest ainsana täna Norras maailmameistrivõistlustel 6,1 km pikkusel ja 23 kontrollpunktiga lühirajal finaali jõudnud Timo Sild sai 13. koha, kaotades sellel MMil oma teise kulla võitnud norralasele Olav Lundanesile 2.54.

“Plaan oli teha tehniliselt sama korralik jooks kui eelmisel aastal. Enne üht punkti läksin kaameramehest segadusse ja kaotasin 30 sekundit. Kuigi enesetunne läheb järjest paremaks, siis täna oleks realistlik saavutatav tulemus olnud 9.-10. koht,” ütles Sild Jooksjale.

“Tehniliselt oli keerulisem raja algusosa, lõpuosas esines palju transpordietappe: jookmist mööda golfiradu. Ala pärast võistluskeskusest läbijooksmist oli detailivaene ja risune, selle tõttu tehti seal väsimuse tõttu vigu,” vastas Sild küsimusele, kas rada võis raskeks nimetada.

Maailmamemeister Lundanesile (34.18) kaotas 11 sekundiga rootslane Gustav Bergman. Kolmanda koha sai norralane Magne Dähli (+0.29). Esimesena jäi pjedestaalilt välja rootslane Emil Svenski, keda jäi pronksmedalist lahutama vaid üks sekund.

Naiste 5,5 km 20 kontrollpunktiga lühirajal sai Evely Kaasiku 32. koha (+8.27) ja Laura Joonas 44. koha (+13.02).

Maailmameistritiitli võitis rootslanna Tove Alexandersson ajaga 38.20. Ta edestas viie sekundiga šveitslannat Simona Aebersoldi. Kolmandat kohta jäid jagama venelanna Natalja Gemperle (+1.45) ja soomlanna Venla Harju (+1.45).