TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Tiidrek Nurme võitis Andi Nooda ees Tartu Õhtujooksu etapi

1 minutit lugemist
Õhtujooksu stardis. Foto: Tarmo Haud

Õhtujooksu stardis. Foto: Tarmo Haud

Eile õhtul peeti Tartus Õhtujooksu kolmas etapp, mille 6,3 km pikkuse uue rajaga distantsi võitis Tiidrek Nurme keskmaajooksja Andi Nooda ees.

Nurme võiduaeg 18.41,9. Teisena lõpetas Andi Noot (Tartu Kalev) ajaga 19.29,9. Kolmanda koha sai samuti keskmaamees Olavi Allase (KJK Järvala) ajaga 19.55,3. Nurme ja Noot jooksid kuni kolmanda kilomeetrini kahekesi koos, siis jäi Noot maha, kuna tal hakkas pistma. “Mina jooksin omas rütmis edasi. Keskmine tempo tuli 2.59. Tegemist ei olnud kõige kiirema rajaga ja sisaldas kahte sillaga tõusu,” rääkis Nurme ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Nurme sõnul mõtles ta hommikul, et teeb kiire treeningu õhtul enne pühapäeval eelseisvat Kahe Silla jooksu silmas pidades, kuid üllatus nähes keskmaameest Andi Noota ka stardis. “Palju neid väikesid jookse ikka on, kus Eesti kõige kõvemad mehed kokku saavad. Eks võita on ikka hea,” lausus Nurme. Pärnus Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksul peab ta peafavoriidiks keenialast Ibrahim Mukunga Wachirat, kes pidavat praegu olema supervormis. “Minu praegu väga head minekut pole ja sellepärast hiigeltulemust oodata ei maksa. Mukunga oli treeningpartner MMi 4. koha mehele ja tegi maailmatasemel kiirusega lõike ja pikki jookse,” kiitis Nurme.

Andi Noot ütles, et teda tabas “sama tehniline rike”, iga aasta seganud. “Kui mul midagi viga ei oleks, siis olekski juba imelik. Tuleb leppida sellega, mis on ja edasi töötada. Ei midagi uut, küll varsti jälle saab tugevalt joosta,” arvas Noot.

Kolmanda koha saanud Olavi Allase sõnul ta eilsel jooksul endast maksimumi ei andnud. “Esimesel kilomeetril läksin kaasa, kuna see tuli suhteliselt kiire, arvestades, et pool maad kulges sillast üles joostes, siis sain aru, et niimoodi ma lõpuni ei kesta, sest pikk tööpäev oli ka seljataga. Pärast lasin natuke tempo alla,” ütles Allase.

Naistest võitis Õhtujooksu Birgit Pihelgas ajaga 23.37,8. Teine Sille Puhu 23.58,0 ja kolmas Minna Kuslap 24.09,0. Mõlemad esindavad Jooksupartnerit. Õhtujooksu 4. etapp on kavas 11. oktoobril ja 5. etapp 22. novembril.

Tartu Õhtujooksu 3. etapi tulemused