fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Tiidrek Nurme võidutses staadioni rekordiga SELLi mängudel

1 minutit lugemist
Meeste 1500 m esikolmik autasustamisel. Foto: Jan Õiglane
Meeste 1500 m esikolmik autasustamisel. Foto: Jan Õiglane

Meeste 1500 m esikolmik autasustamisel. Foto: Jan Õiglane

Tiidrek Nurme võitis täna Lätis SELLi mängudel 1500 m jooksu Ogre staadioni rekordi ja Eesti tänavuse hooaja tippmargiga 3.49,39. Ta edestas teise koha saanud valitsevat Eesti sisemeistrit Allar Lampi 1,2 sekundiga. Varasem Ogre staadioni rekord 3.49.53 kuulus Läti 1500 m rekordimehe Dmitrijs Jurkevics nimele.

“Võistlus oli suures plaanis minu ja Allari dikteerida. Kui Allar tegi tempot esimesel ringil, siis mina võtsin juhtimise üle kõigil ülejäänud ringidel. Rõõmsaks tegid tõusvas graafikus joostud vaheajad,” mainis Tiidrek Nurme oma blogis. Esimene ring joosti 62,74-ga, teine ring 61.94-ga, kolmas ring 60.92-ga ja viimased 300 m 43,57-ga. Järgmisena võistleb Nurme 27. mail Belgias Oordegemis 5000 m distantsil.

Allar Lambi jaoks osutus tänane jooks hooaja avavõistluseks staadionil. “Esimene kord on ikka selline rabe. Vormi pole veel eriti timmida jõudnud. Seda arvestades hea jooks. Kuna konkurents praktiliselt puudus, siis leppisime Tiidrekuga kokku, et kui jooksuks ei lähe, siis veame ise kordamööda. Nii tegimegi,” ütles Lamp ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Lõpusirgel proovis Lamp Nurmest mööduda. “Tiidrek nagu ikka, oli lõpus piisavalt kange vastane,” lisas Lamp.

“Kui lõpuaega vaadata, siis võiks sõber Andi Noota tsiteerides öelda “naiste aeg”, aga ma ei muretse, küll tuleb. Kõige tähtsam võistlus on suve lõpus alles,” viitas Lamp suveuniversiaadile.